Blog > Komentarze do wpisu

Koniec VATu na ebooki

w Boliwii...

Bolwia znosi VAT na książki papierowe i elektroniczne

Prezydent Boliwii Evo Morales podpisał ustawę, która min. znosi 16-procentowy podatek, którym była obarczona sprzedaż zarówno książek papierowych, jak i elektronicznych. Nowe prawo powinno ucieszyć wydawców i księgarzy.

Rynek książki w Boliwii jest dość specyficzny, przede wszystkim ze względu na rozpowszechnione piractwo. Nieformalna sieć drukarń na terenie Boliwii i sąsiedniego Peru w stanie skopiować i wypuścić na rynek niemal każdą papierową książkę, która trafia na rynek. Skutkiem tego jest wzrost cen książek pochodzących z legalnych źródeł.

Paradoksalnie Prezydent Evo Morales, który podpisał ustawę, przyznaje bez skrępowania, że nie lubi czytać. Pozostaje mieć nadzieje, że wkrótce Polska stanie się drugą Boliwią.

źródło: http://goodereader.com/blog/

czwartek, 02 maja 2013, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Virtualo, 94.40.113.*
2013/05/03 08:21:20
Czytając tytuł wpisu mieliśmy ogromną nadzieję, że chodzi o nasz kraj! O zniesieniu VAT-u pewnie można tylko marzyć, ale zrównanie jego stawki do takiej jaka nałożona jest na książki papierowe i tak byłoby dużym osiągnięciem. Podobno w tej sprawie toczą się jakieś dyskusje, w Internecie pojawiły się informacje na ten temat, pozostaje czekać i liczyć, że VAT zostanie zmniejszony.