Blog > Komentarze do wpisu

Txtr Beagle - chwilowo najtańszy czytnik świata?

Txtr Beagle w letnie promocji ma kosztować jedyne 19 euro

Jakiś czas temu pisałem o projekcie niemieckiej Txtr firmy z Berlina, która zaoferowała zaoferowała proste urządzenie z eInk będące dodatkiem do smartfona. Czytnik Txtr Beagle w swej czarującej prostocie nie oferuje ani regulacji rozmiarów czcionki, zasilany jest bateriami AAA czyli paluszkami. Ebooki można jedynie pobierać przez aplikację zainstalowaną na smartfonie i przez bluetooth przesyłać na czytnik.

Model biznesowy Beagle zakładał, że czytnik będzie sprzedawany za 10 euro w parze ze smartfonami dzięki współpracy z którymś telekomów . Zamierzenia te spaliły jednak na panewce. Txtr Beagle w kwietniu br. trafił do sprzedaży z ceną niemal 60 euro. Nie była to szczególnie atrakcyjna oferta dla niemieckiego klienta, biorąc pod uwagę, że Thalia przeceniła Cybook Odyssey - pełnowartościowy czytnik obsługiwany dotykowo z modułem wifi do poziomu 59 euro. Ponadto w niemieckim Saturnie Kobo Mini kosztował 29 euro. Trudno w tym wypadku oczekiwać, by ktoś poza kolekcjonerem-gadżeciarzem skusił się na zakup kadłubowego czytnika.

Teraz sytuacja uległa zmianie. W ramach letniej promocji cena Txtr Beagle została obniżona 19,99 euro, co czyni go chyba najtańszym czytnikiem świata. Niestety czytnik nie jest wysyłany poza Niemcy. Warto zaznaczyć, że eksięgarnia Txtr ma również polską wersję z cenami w złotówkach.

wtorek, 09 lipca 2013, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/07/09 22:47:09
"Niestety czytnik jest wysyłany poza Niemcy."

Czy nie zginęło "nie"?
-
2013/07/10 20:23:30
Dziękuje za pomoc w znalezieniu :)