Blog > Komentarze do wpisu

Legimi idzie w ślady telekomów: Czytnik inkBOOK Onyx za 1 zł

Legimi już pokazało, że potrafi zaskoczyć ciekawymi rozwiązaniami na polskim rynku, kiedy wprowadziło abonamentową ofertę ebooków, zaskakując tym zarówno czytelników, ale chyba jeszcze bardziej wydawców. Następnie firma udostępniła ją na czytnikach Onyx z Androidem (Afterglow, Storia, Lynx). Nie była to jednak współpraca zbyt bliska, bo zamawiając w Legimi czytnik ku mojemu zdziwieniu urządzenie nie miało preinstalowanej aplikacji do korzystanie oferty abonamentowej.

Legimi: Czytnik za złotówkę. Ebooki bez limitu.

Legimi wypowiedziało wojnę sezonowi ogórkowemu, zapowiadając na 3 sierpnia start oferty "Czytnik za złotówkę. Ebooki bez limitu". Jest to nawiązanie do rozwiązania znanego z telekomów. Zawieramy długoterminową umowę, opłacając określony abonament, w zamian możemy nabyć po niższej cenie urządzenie.

Podobnie jest w przypadku oferty Legimi, w której przy zawarciu umowy na okres 24 miesięcy na korzystanie z usługi czytanie bez limitu, możemy kupić czytnik inkBOOK Onyx wraz z etui złotówkę. Przez 24 miesiące będziemy opłacać abonament w wysokości 44,49 zł, w zamian przez ten czas otrzymamy dostęp do 10 000 ebooków z oferty Legimi. Podsumowując przez ten czas zapłacimy 1067,76 zł, w zamian dostaniemy czytnik, który dziś możemy kupić za ok. 550 zł. Oferta jest również dostępna w wariantach na 6 i 12 miesięcy, ale co za tym idzie, cena czytnika jest odpowiednio większa.

Długość umowy24 miesiące12 miesięcy6 miesięcy
dodatkowy miesiąc gratis tak
cena czytnika 1 zł 299 zł 429 zł
opłata za miesiąc 44,99 zł
etui 0 zł
wysyłka 0 zł
oszczędność 205 zł 110 zł 82 zł

Czy ta oferta jest korzystna? To jest pojęcie względne, bo zależy od naszych literackich, czasu i zasobności portfela. Jeśli ktoś zamierza przez ten czas przeczytać jedną książką książkę miesięcznie, to nie będzie to korzystne pod względem finansowym. Z drugiej strony może nam pomóc w zmotywowaniu się do czytania, tak jak zapisanie się na kurs, pomaga w zmotywowaniu się do nauki obcego języka. Z drugiej strony jeśli czytanie ma nie być przyjemnością, a wysiłkiem podejmowanym, by osiągnąć inny, wyższy cel, to tylko wtedy warto się niego zmuszać.

Warto pamiętać, że w abonamencie Legimi znajdziemy zarówno nowości i bestsellery z ostatnich lat, jak i klasykę, którą i tak za darmo możemy ściągnąć z wolnelektury.pl.

Czy czytnik za złotówkę (czy też na raty) to oferta korzystna - jest kwestią względną. Nie ulega wątpliwości, że propozycja Legimi jest unikatowa, i to nie tylko w skali polskiego rynku ebooków.

niedziela, 05 lipca 2015, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Adam Kaczmarek - Arta Tech, 78.10.137.*
2015/07/05 19:20:56
Poprawna nazwa czytnika to inkBOOK Onyx, i producentem nie jest Onyx International, a Arta Tech Onyx Europe.
-
2015/07/06 18:18:11
Poprawiłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi na poprawną nazwę czytnika.
-
Gość: Mateusz Legimi , *.icpnet.pl
2015/07/07 09:10:50
czy jest Pan pewien, że kupił Pan e-czytnik w serwisie Legimi.com i nie było na nim preinstalowanej aplikacji? To błąd dystrybutora obsługującego kwestie logistyczne, za który przepraszamy.
-
2015/07/07 17:25:29
Jestem pewien, bo sam ją potem instalowałem. Przeprosiny przyjmuję, błędy zdarzają się każdemu, ważne jest by starać się je naprawiać.