Blog > Komentarze do wpisu

Onyx Boox Max Carta – wielki czytnik z Androidem

Chiński producent czytników Onyx, obecny przez pewien czas na polskim rynku za sprawą firmy Arta Tech, poszerzył swoje portfolio wielkoformatowych czytników, wprowadzając do sprzedaży kolejny czytnik z ekranem o przekątnej 13,3 cala.

Czytnik ebooków Onyx Boox Max Carta z ekranem 13,3 cala i Androidem

Czytnik ebookówOnyx Boox Max Carta wyposażony jest wg sprzedawcy w ekran o rozdzielczości 2200 x 1650 pikseli (207 ppi). W porównaniu z poprzednim modelem Onyx Boox Max gęstość siatki pikseli wzrosła o ok. 57 ppi.

Niemiecki sprzedawca zachwala właściwości optyczne ekranu podkreślając, że osiągana jest na nim wartość kontrastu 15:1.

Onyx Boox Max Carta wyposażony w fizyczne przyciski: menu, back i dwa służące do zmiany stron.

Czytnik jest wyposażony:

  • procesor 1GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej (wejście na kartę o pojemności do 32 GB)
  • wbudowany głośnik i mikrofon
  • moduły wifi i Bluetooth 4.0
  • baterię litowo-polimerową o pojemności 4100 mAh
  • wejście na słuchawki 3,5mm
  • indukcyjny ekran dotykowy (obsługiwany dedykowany rysikiem)
  • system operacyjny Android 4.0

Dodatkowe funkcje czytnika to: sklep- Google Play. czytanie na głos, notes, słownik, kalendarz. W zestawie z czytnikiem znajduje się rysik i etui.

Onyx Boox Max czytnik z ekranem 13,3 cala i Androidem 4.0

Duże czytniki to raczej niszowy segment, w którym potrzeby użytkownika wykraczają poza zwykłą beletrystykę. Większy ekran pozwala zmieścić więcej treści i obrazów na jednej stronie. Może się przydać w przeglądaniu zapisów nutowych, projektów, tabel, czy sporządzania notatek. Pojawiają się też wykorzystania takie czytnika jako dodatkowy monitor.

Urządzenia z ekranami E Ink w formacie 13,3 cali można policzyć na palcach jednej ręki (Onyx Boox Max 13,3, Sony DPT-S1, crowdfundingowy Goodereader 13,3), więc każda taka premiera jest wartym odnotowania wydarzeniem, choć trzeba być świadomym, że nie są to czytniki „głównego nurtu”.

Onyx Boox Max Carta w przedsprzedaży u niemieckiego dystrybutora (ebookstore.de został wyceniony na 795,98 euro (łącznie z podatkiem), czyli mniej więcej tyle co osiem Kindle Paperwhite 3 w wielkanocnej promocji. Czytnik ma być gotowy do wysyłki ok. 20 kwietnia 2017 r.

poniedziałek, 03 kwietnia 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: