Blog > Komentarze do wpisu

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4 – przeciek czy plotka?

W poprzednim wpisie dotyczącym kolejnej promocji na Kindle Paperwhite 3 zasugerowałem, że może być ona związana z wejściem na rynek nowego czytnika. Pojawił się przeciek lub plotka dotycząca nowego czytnika Kindle i te oto zdjęcie…

 zdjęcie domniemanego Kindle Paperwhite 4

Czy przedstawia ono nowy Kindle Paperwhite 4 – tego nie wiem, ale na pewno w odbiciu widać część oblicza twórcy fotografii. Wpis i zdjęcie najpierw miało się pojawić w chińskim serwisie Baidu, z którego po pewnym czasie zostało usunięte. Informacja ta została przeniesiona na forum mobilread.com przez użytkownika z Chin.

Kindle Papewhite 4 - wodoodporny i płaski

Nowy czytnik Amazonu nazwany roboczo Kindle Paperwhite 4 – jak zapowiada informator – będzie miał ekran zrównany z ramką, podobnie jak droższe modele – Kindle Voyage czy Kindle Oasis. Urządzenie ma być wodoodporne. Byłby to pierwszy czytnik Amazonu, z który można bez obaw zabrać do wanny lub na plażę. Należy podkreślić, że wodoodporne czytniki innych marek jak np. Kobo, Tolino czy PocketBook funkcjonują na rynku od dłuższego czasu.

Nowy czytnik ma zachować ten sam ekran E Ink Carta o gęstości pikseli 300 ppi i procesor, co Kindle Paperwhite 3. Urządzenie ma trafić na rynek w II połowie 2017 r. Kindle Paperwhite 4 byłby nieco droższy od obecnego Kindle Paperwhite 3 i tańszy od Kindle Voyage.

Następcy Kindle Oasis i Kindle Voyage w 2018 r.

Poza informacją o domniemanej premierze nowego Kindle Paperwhite 4, pojawiła się zapowiedź o wycofania ze sprzedaży Kindle Voyage i Kindle Oasis. Oba modele stanowią świadectwo odwrócenia trendów cenowych czytników w polityce Amazonu. Wcześniej ceny kolejnych czytników Kindle spadały lub przynajmniej pozostawały na poziomie poprzednich modelu. Chyba najtańszym czytnikiem w historii był Kindle Classic, sprzedawany w pewnym momencie w niemieckim Amazonie po 49 euro. Voyage wszedł na rynek z ceną wyższą niż Paperwhite, a Oasis debiutując w 2016 r. kosztował więcej niż Voyage.

Wracając do plotek, to w 2018 r.w miejsce Kindle Oasis i Kindle Voyage mają się pojawić dwa nowe modele „z górnej półki” o przekątnej 6 i 7 cali, wodoodporne i z aluminiową obudową.

Byłoby to pierwsze wyjście Amazonu od czasów prehistorycznego Kindle DX poza segment ekranów o przekątnej 6 cali.

Zwykle przed premierą nowego czytnika Kindle pojawiają się jakieś przecieki, w niektórych przypadkach być inspirowane przez Amazon. Tym razem jest inaczej. Informacja, jeśli jest prawdziwa lub przynajmniej zawiera w sobie ziarenko prawdy, to wyszła z kręgów chińskich kooperantów Amazonu. Samo jej ujawnienie stanowiłoby naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i być może dlatego post dość szybko zniknął z serwisu Baidu. To co, przemawiałoby na korzyść jej wiarygodności, to fakt, że nie zawiera ono nic tak naprawdę przełomowego czy zaskakującego. Wszystko, co zostało zapowiedziane – wodoodporność i metalowa obudowa, znane jest z innych czytników obecnych na rynku.

Takim prawdziwym przełomem w świecie czytników byłoby udane w prowadzenie kolorowego e-papieru. Mijają już 4 lata od momentu, kiedy Amazon zakupił od Samsunga firmę Liquavista prowadzącą badania nad kolorowym e-papierem, a w Kindlach kolorowego ekranu jak nie było, tak nie ma.

Jeśli ktoś przymierza się do zakupu Kindle Paperwhite 3 nie powinien się obawiać, że wkrótce pojawi się dużo lepszy model z przełomową technologią ekranu. Na rewolucję ekranową na razie się nie zanosi. Jeśli omawianej tu pogłosce tkwi ziarno prawdy, to premiery tzw. Kindle Paperwhite 4 należy się spodziewać we wrześniu 2017 r., a poprzedzić ją może kolejna przecena Kindle Paperwhite 3.

środa, 19 kwietnia 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: