Blog > Komentarze do wpisu

Kindle podstawowy, Paperwhite i Voyage przecenione

Od początku tygodnia trwa kolejna promocja w tym roku na Kindle. Przecena w niemieckim Amazonie z polską wersją językową objęła podstawowy Kindle (zwany przez Amazonu po prostu „Kindle”), Kindle Paperwhite i Kindle Voyage.

Reklama Kindle Paperwhite 3 przecenione w Amazon.de

Czytniki zostały przecenione:

  • Kindle 8 o 10 euro,
  • Kindle Paperwhite 3 o 20 euro
  • Kindle Voyage o  30 euro.

Podstawowy Kindle (określany też nieoficjalnie jako Kindle 8) może być dobrym wyborem dla osób, które poszukują podstawowego czytnika w przystępnej cenie, nie oczekując większej rozdzielczości ekranu, fizycznych przycisków czy podświetlenia ekran. Czytnik  posiada ekran E Ink Carta o rozdzielczości 800 x 600 pikseli (167 ppi), w procesor o taktowaniu 1 Ghz, 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Waży zaledwie 161 g. Na rynek trafił w 2016 r.

Kindle 8 z dotykowym ekranem

Kindle Paperwhite 3  i Kindle Voyage od podstawowego modelu wyróżnia ekran o znacznie większej rozdzielczości 1448  x 1072 pikseli  (300 ppi) i wbudowane podświetlenie ekranu. Voyage od Paperwhite wyróżnia zrównany z ramką ekran, sensorycznego przyciski do zmiany stron.

Należy pamiętać, że zamawiając na czytnik amazon.de nie płacimy dodatkowo za wysyłkę. Cena urządzenia różni wysyłanego do Polski jest nieco wyższa niż do urządzeń sprzedawany na terenie Niemiec. Wynika to z różnic w stawkach podatku VAT. Do Polski wysyłana jest jedynie wersja czytnika bez reklam (ohne Spezialangebote).

Amazon w procesie zamówienia zaproponuje zapłatę w złotówkach po swoim kursie, ale z reguły korzystniejszym wyborem jest zapłata w euro. Poniżej tabela z cenami czytnika w euro, w złotówkach po kursie Amazonu i po kursie w jednym z internetowych kantorów.

model czytnika cena z wysyłką do Polski cena po kursie proponowanym przez Amazon cena przeliczona
po kursie w jednym z kantorów internetowych
Kindle 8 72,35 EUR 325,57 PLN 303,50 PLN
Kindle Paperwhite 3 124,02 EUR 558,07 PLN 520,41 PLN
Kindle Voyage 165,37 EUR 744,14 PLN 693,93 PLN

Właściwie w tym roku, nie licząc stycznia nie było miesiąca bez promocji na Kindle. Ta ostatnia jest specyficzna, bo przeceną objęty został także najtańszy Kindle 8. Jak dotąd najlepszą okazją do kupienia nowego czytnika Kindle Paperwhite 3 w tym roku była promocja wielkanocna. Kolejne promocje na Kindle Paperwhite 3 mogą mieć związek z planowanym wprowadzeniem  na rynek następcy – wodoodpornego  Kindle Paperwhite 4.

sobota, 13 maja 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: