Blog > Komentarze do wpisu

Wodoodporny Kobo Aura H2O edition 2 z kolorowym światełkiem

Nowego czytnika Kobo można się było spodziewać już od marca, bowiem informacja o nim pojawiła się w jednej z aktualizacji oprogramowania. Zapowiedziany wówczas Kobo Aura H2O edition 2 trafi na sklepowe półki w maju.

Kobo Aura H2O edition 2 - nowy czytnik Kobo w sprzedaży od maja 2017 r.

Nie będzie żadnym zaskoczeniem fakt, że Kobo H2O edition 2, podobnie jak poprzednik, jest wodoodporny ze poziomem ochrony IPX8, co oznacza najwyższy stopień w skali ochrony przed przenikaniem płynów. Urządzenia ma wytrzymać 60 minut zanurzone na głębokość 2 m.

Poprzedni model miał poziom ochrony IP67 – gdzie pierwsza cyfra oznacza stopień ochrony przed przenikaniem pyłów, a druga – ochronę przed skutkiem zanurzenia w wodzie do głębokości 1 m.

Kobo Aura H2O edition 2 (ech, te długie nazwy) ma zapewniać beztroskie czytanie na basenie czy w wannie, ale już nie koniecznie ochronę przed kurzem.

Wygląd i stylistyka obudowy nawiązują do Kobo Aura H2O edition 2:

  • niebieski włącznik w lewym górnym rogu obudowy
  • porowaty tył obudowy z falistym wzorkiem i wytłoczonym logo
  • ekran o przekątnej 6,8 cala, zanurzony w ramce

Kobo Aura H2O edition 2 - front i część tyłu obudowy

W porównaniu z poprzednim modelem nowy H2O stracił na wadze i wymiarach:

Gabaryty Kobo Aura H2
(2014)
Kobo Aura H2O edition 2 
(2017)
wysokość 179 mm 172 mm
szerokość 129 mm 129 mm
grubość 9,7 mm 8.8 mm
waga 233 g 207 g

Kobo Aura H2O edition 2 wyposażony jest w ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1430 x 1080 pikseli (265 ppi), podobnie jak poprzedni model.

Wewnątrz czytnika znajdziemy procesor Freescale SoloLite iMx6 1 GHz i 512 MB pamięci RAM.

Najważniejszą modyfikacja dotyczy wbudowanego podświetlenia ekranu. Odpowiada za nie 9 białych diod i 8 diod RGB. Umożliwiają one ręczne lub automatyczne regulowanie barwy podświetlenia. Wszystko po to, by zapobiec szkodliwemu wpływowi niebieskiego światła na sen przy wieczornej lekturze. Rozwiązanie opatrzono marketingową etykietką – ComfortLight PRO. Kobo Aura H2O edition 2 jest zatem drugim czytnikiem kanadyjsko-japońskiego koncernu po Kobo Aura One, który został wyposażony w system regulacji barwy podświetlenia.

W Stanach Zjednoczonych urządzenie ma kosztować $179,99. Urządzenie ma również trafić do sprzedaży 22 maja w krajach Europy Zachodniej i… Turcji. Co ciekawe wśród wymienionych krajów nie ma Niemiec. Stąd pojawiają się spekulację, że nowy ten sam czytnik w Niemczech trafi na rynek pod marką Tolino, którą koncern Rakuten Kobo przejął na początku tego roku.

Czytnik nie ma obsługi w języku polskim ani oficjalnej dystrybucji w Polsce. Niemniej jednak czytniki Kobo można kupić w sklepie internetowym morele.net.

W Kobo podobnie jak w przypadku Kindle, czytnik ebooków ebooków jest przede wszystkim „końcówką” do sklepu z e-bookami. Odczuwalny jest brak usługi umożliwiającej przesłanie własnych książek inaczej niż po kablu. Dobrą stroną czytników Kobo jest przejrzyste menu, solidne wykonanie i aktualizacje oprogramowania dostarczane nawet dla starszych urządzeń.

Kobo Aura H2O edition 2 może być optymalnym wyborem dla osób, którym zależy na takich cechach jak wodoodporność, czy regulacja barwy podświetlenia.

Źródła:

aktulizacja: 04.03.2017
środa, 03 maja 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: