Blog > Komentarze do wpisu

Jubileuszowy PocketBooK Touch Lux 3 Gold

W poprzednim roku PocketBook Touch Lux 3 doczekał się wersji rubinowej, w tym czas na… złotą.. W tym roku na dziesięciolecie firmy wypuszczona została na rynek wersja… w kolorze matowo-złotym.

Czytnik ebooków PocketBook Touch Lux 3 Gold z obudową o matowo-złotym kolorze

Od poprzednich modeli PocketBook Touch Lux 3 Gold poza kolorem obudowy nie ma innych różnic. Podobnie jak wcześniejsze modele z serii PocketBook Touch Lux 3 wyposażony jest w ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 piksel (212 ppi).

Poniżej podstawowe dane techniczne czytnika PocketBook Touch Lux 3 Gold

 • ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli z wbudowanym ledowym podświetleniem
 • ekran obsługiwany dotykowo, pojemnościowy
 • wymiary 114,6 х 174,4 х 8,3 mm
 • bateria litowo-jonowa o pojemności 1500mAh
 • procesor 1 Ghz, 256 MB pamięci RAM
 • 8 GB pamięci wewnętrznej
 • obsługa formatów EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI),  JPEG, BMP, PNG, TIFF
 • waga 180 g
 • moduł wifi
 • aplikacje Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync, Legimi, PocketNews, Scribble ,Browser, PocketBook Gallery, Notes, Book Store, Calculator, Calendar & Clock, Dictionary, Klondike, Sudoku, Chess
 • słowniki Webster's_1913(Eng-Eng), ABBYY Lingvo®: KD English-German, KD German-English, KD English-Spanish, KD Spanish-English, KD English-French, KD French-English, KD English-Italian, KD Italian-English, KD English-Czech, KD English-Danish, KD English-Dutch, KD English-Greek, KD English-Hungarian, KD English-Latvian, KD English-Lithuanian, KD English-Polish, KD English-Romanian, KD English-Slovak, KD English-Slovenian, KD English-Swedish, KD English-Turkish

Warto dodać, że czytniki ebooków PocketBook Touch Lux 3 można korzystać z aplikacji Legimi. W porównaniu z aplikacją na działające w oparciu o Androida czytniki InkBOOK ma ona tę, przewagę, że ebooki z abonamentu można obsługiwać domyślną aplikacją dającą więcej ustawień tekstu i dzielenie wyrazów. Z drugiej strony aplikacja Legimi na czytniki PocketBook Touch Lux 2 i 3 nie pozwala na wybieranie ebooków z oferty z poziomu czytnika.

PocketBook Touch Lux 3 Gold - front

Zwraca uwagę, że PocketBook ma tendencję do wypuszczania na rynek „specjalnych wydań” danego czytnika. Wcześniej miało to miejsce min. w przypadku PocketBook 650 Ultra.

Tylna część obudowy czytnika ebooków PocketBook Touch Lux 3 Gold

Firma w odróżnieniu od producentów „ekosystemowych” czytników jak Kobo, Amazon czy Tolino, oferuje swoje czytniki w różnych wariantach kolorystycznych, pozwalając sobie na drobne ekstrawagancje, jak opisywany tu PocketBook Touch Lux 3 Gold w matowo-złotej obudowie.

Czytnik PocketBook Touch Lux 3 Gold można nabyć już w cenie 479 zł na czytio.pl.

środa, 30 sierpnia 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Ala, *.ssp.dialog.net.pl
2017/09/01 16:22:53
Kiedyś natknęłam się na opinię osoby, która używała Kindla w białej obudowie. W porównaniu z czarnym Kindlem w pomieszczeniach ze sztucznym światłem ekran wydawał się brudny/dziwny/brzydki/niekomfortowy w czytaniu będąc w otoczce białej obudowy, jaśniejszej od ekranu. Być może ze złotą obudową będzie tutaj podobny efekt.
-
2017/09/02 17:11:46
Ekran generalnie sprawia wrażenie trochę ciemniejszego przy jasnej obudowie.
-
2017/09/04 22:44:21
Śliczny<3