Blog > Komentarze do wpisu

Premiera dwuekranowego czytnika GVIDO przełożona

W kwietniu pisałem o dość nietypowym czytniku GVIDO, który miał wejść na rynek jeszcze latem tego roku. Niestety premiera tego dwuekranowego urządzenia opóźni się.

Czytnik GVIDO składa się z dwóch połączony zawiasem ekranów

GVIDO to dość specyficzny czytnik japońskiej firmy Terrada Music Score Co.,Ltd.. Ma formę dwóch dwóch połaczonych zawiasem ekranów o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1600x1200 pikseli. Dzięki temu czytnik można złożyć, by zajmował mniej miejsca, czyniąc go łatwiejszym w transporcie.

Wykorzystane w nim ekrany to połączenie technologii E Ink Carta i Mobius, co w założeniu ma zapewnić dobry kontrast i niską wagę. Ciężar całego urządzenia to zaledwie 660 g. W urządzeniu wykorzystano technologię WACOM pozwalającą na obsługę ekranu za pomocą rysika. GVIDO ma obsługiwać tylko pliki PDF.

GVIDO jest reklamowany jako czytnik dla muzyków służący do odczytu zapisów nutowych. Dodatkowym akcesorium ma mają być… specjalny podnóżek z pedałami, który można podłączyć do czytnika po kablu lub przez Bluetooth. Ma on pozwalać na zmianę stron stopami, kiedy obie ręce muzyka są zajęte grą na instrumencie.

Podnóżek do zmiany stron stanowi akcesorium czytnika GVIDO 13.3

Początkowo jego premiera była zapowiadana na lato 2017 r. Termin wejścia na rynek czytnika GVIDO został przesunięty na 10 października 2017 r. z zastrzeżeniem, że może on ulec dalszemu przesunięciu. Zapowiadana cena czytnika na terenie Stanów Zjednoczonych to $1600 (bez podatków). Czytnik do nur GVIDO ma być sprzedawany jeszcze w Kanadzie, Japonii i krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy).

. Swego czasu w brukselskiej filharmonii muzycy zagrali "Tristana i Izoldę" wyrzucając w czasie koncertu papierowe nuty i zastępując je tabletami. GVIDO jest kolejnym przykładem wykorzystania technologii E Ink w urządzeniu właściwie jednego zastosowania, skierowanego do wąskiej grupy odbiorców. Ciekaw jestem czy czytnik ten zagości w murach filharmonii.

Źródła:

  • goodereader.com/blog
  • www.gvido.tokyo
wtorek, 22 sierpnia 2017, czynownik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: