Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
poniedziałek, 19 czerwca 2017

Holenderska producent czytników Icarus wprowadza nowy czytnik – Icarus Illumina XL HD z ekranem o przekątnej 7,8 cala i najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości – 300 ppi.

Czytnik ebooków Icarus Icarus Illumina XL HD z ekranem 7,8 cala i 300 ppi dostępny w przedsprzedaży

piątek, 16 czerwca 2017

Spośród liczących się na polskim rynku czytników graczy, PocketBook jest ostatnim, który utrzymuje w swojej ofercie bezdotykowe urządzenia. W tym tygodniu do sprzedaży w Polsce trafił czytnik ebooków PocketBook Basic 3.

Na polski rynek trafia czytnik ebooków PocketBook Basic 3

czwartek, 15 czerwca 2017

Elastyczne ekrany to temat, który do nowych nie należy i powraca co jakiś czas. Parę lat temu przykładem zastosowania elastycznego ekranu LG Electronic Paper Dipslay był rosyjski czytnik Wexler Flex One. Urządzenie, choć wyginało się smiało jednak kariery wielkiej nie zrobiło. Do koncepcji elastycznego ekranu powraca firma E Ink, która na branżowej imprezie SID Display Week, zaprezentowała pewien ciekawy prototyp.

Czy doczekamy się ekranu E Ink, który będzie się zginał jak Pani na zdjęciu

środa, 14 czerwca 2017

PocketBook jest ostatnim z większych producentów czytników, który ma w swojej ofercie urządzenia bez dotykowego ekranu obsługiwane przyciskami. Na polski rynek właśnie wszedł najnowszy czytnik tej firmy – PocketBook Basic Lux.

Czytnik obsługiwany przyciskami  z podświetleniem ekranu - PocketBook Basic Lux

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Rzadko na łamach blogu podejmuje się pisania recenzowania ale, ta którą właśnie skończyłem czytać poruszyła mnie do tego stopnia, że postanowiłem o niej napisać. Jest nią „Jak kraść? Podręcznik Złodzieja”, autorstwa Kazimierza Turalińskiego, którego nazwisko w sumie nic mi nie mówiło.

Jak kraść? Podręcznik złodzieja - recenzja ebooka

czwartek, 08 czerwca 2017

W tym roku niemal każdy miesiąc przynosi ze sobą jakąś przecenę na czytniki Kindle. Była już walentynkowa, wielkanocna, na dzień matki, a teraz przychodzi czas na kolejną przecenę.

Letnia ale gorąca promocja na Kindle Paperwhite 3 i Kindle Voyage

niedziela, 04 czerwca 2017

Technologie kolorowego e-papieru to motyw, który wielokrotnie pojawiał się na blogu. Do grona takich nazw jak Liquavista, Mirasol, E Ink Triton czy ACEP dołączy CLEARink. Czy technologia produkcji kolorowych ekranów pasywnych przejdzie wreszcie z fazy prototypów dumnie prezentowanych na imprezach branżowych do masowego produkcji?

sobota, 03 czerwca 2017

Kwestia VAT na ebooki to ciągnący się od lat serial, który powoli wydaje się zbliżać się ku końcowi. 1 czerwca Parlament Europejski przegłosował projekt dyrektywy, który pozwoli krajom członkowskim na stosowanie obniżonej stawki VAT na ebooki.

Czy wreszcie ebooki zostaną objęte niższym VATem?

wtorek, 30 maja 2017

W dzisiejszym odcinku nastąpi nieoczekiwany zwrot… akcji i nie tylko. Ale najpierw streszczenie poprzednich odcinków.

Historii reklamacji pękniętego InkBOOK Classic 2 ciąg dalszy. Nieoczekiwany zwot... pieniędzy

niedziela, 28 maja 2017

Wydawałoby się, że niedotykowe czytniki na dobre odeszły do lamusa, a tym czasem firma PocketBook wprowadza na rynek odświeżony model czytnika znanego u nas pod nazwą PocketBook Basic 2.

PocketBook 614 Plus, niedotykowy czytnik ebooków w kolorze białym

piątek, 26 maja 2017

Witam w kolejnym odcinku serialu przedstawiającego historię pewnej reklamacji czytnika InkBOOK Classic 2 z pękniętą obudową. Zaczynamy streszczeniem poprzedniego odcinku:

Szybka i kulturalna obsługa klienta to podstawa

środa, 24 maja 2017

Chińska firma Boyue poszerzyła swojego port folie o dwa nowe urządzenia: sześciocalowy Boyue T62 Mega i Boyue T80.

Dlaczego o tym piszę? Otóż jeszcze do niedawna urządzenia bliźniaczo podobne do czytników chińskiego producenta pojawiały się w europie pod holenderską marką Icarus czy polską InkBOOK. Czy tak będzie i tym razem?

Czytnik ebooków Boyue T62 Mega - tył obudowy

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24
O autorze