o eksiążkach, czytnikach ebooków i eczytaniu
Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 04 września 2016

Firma PocketBook po pewnym okresie przestoju w zakresie premier czytników ponownie się uaktywniła. Po ośmiocalowym Inkpadzie 2 przyszła kolej na premierę podstawowego sześciocalowego czytnika z wbudowanym podświetleniem. Jest nim PocketBook Touch HD.

PocketBook Touch HD - czytnik z ekranem 300 ppi

Podstawowe dane czytnika to:

  • E-ink Carta o przekątnej 6 cali gęstości pikseli 300 ppi, z podświetleniem
  • obsługa formatów:  PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC,
    DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF
  • procesor 1 Ghz 512 MB RAM
  • pamięć wewnętrzna 8 GB
  • wejścia: miniusb 2.0,  mini jack 3.5mm, slot na kartę SD/MMC do 32 GB
  • akumulator Li-Pol, 1500 mAh (do 1 miesiąca)
  • waga 180 g
  • wymiary 113,5 mm x 175 mm x 9 mm

funkcje dodatkowe: BookStore, przeglądarka internetowa, kalkulator, szachy, słownik, Galeria Dropbox PocketBook, Pasjans, Biblioteki, Notes, PocketBook Sync, PocketNews, Scribble, Send-to-PocketBook, Sudoku

Jeśli chodzi o wnętrze czytnika, to w porównaniu PocketBook Touch Lux 3 można zauważyć dwie istotne różnice: zwiększono pamięć wewnętrzną z 4 do 8 GB i rozdzielczość ekranu z 212 na 300 ppi. Czytnik posiada również obsługę dźwięku i funkcję TTS (czytania na głos), z których zrezygnowano w PocketBook Touch Lux 2 i 3.

Pewnej modyfikacji uległ wygląd czytnika. Zrezygnowano z eksperymentów z bocznymi przyciskami które pojawiały się w modelach "premium" takich jak:  PocketBook Ultra czy PocketBook Sense. Przyciski umieszczono poniżej ekranu. Górne rogi ramki czytnika mają mniejszy promień zaokrąglenia podobnie jak w PocketBook Ultra. Zwraca uwagę też perforowana tylna cześć obudowy.

PocketBook Touch HD - perforowany tył obudowy

Włącznik, diodę i wejścia umieszczono na dolnej krawędzi obudowy.

PocketBook Touch HD - dolna krawędź obudowy

PocketBook Touch HD będzie chyba pierwszym czytnikiem z ekranem E Ink Carta o gęstości pikseli 300 ppi, posiadającym menu w języku polskim z oficjalną dystrybucją na terenie Polski.  Można mieć nadzieje, że czytnik będzie współpracował z aplikacją Legimi podobnie jak wcześniejsze modele.

Cena PocketBook Touch HD ma wynieść 659 zł.

środa, 24 sierpnia 2016

Od niemal trzech lat znakiem firmowym polskiej e-ksiegarni Legimi jest oferta abonamentowa, wprowadzona nie bez zgrzytów i z niemałym trudem. Budowana z mozołem oferta została udostępnione na wybrane czytniki Onyx Boox z Androidem, a następnie na czytnikach InkBook Onyx i InkBook Obsidian.

Legimi na PocketBook Touch Lux 3

niedziela, 21 sierpnia 2016

Po wielu miesiącach posuchy firma PocketBook wreszcie wprowadziła na rynek nowe urządzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że producent nie wprowadził nowej wersji urządzenia z najpopularniejszego segmentu "6 cali" lecz odświeżył ośmiocalowy model PocketBook Inkpad.

PocketBook Inkpad 2 - czytnik o przekątnej ekranu 8 cali

wtorek, 07 czerwca 2016

Po paru miesiącach przerwy powracam wracam do pisania. Zdaję sobie sprawę, że już trochę dni upłynęło od premiery premiery czytnika Kindle Oasis, ale jednak chciałbym się podzielić refleksjami na temat najnowszego czytnika Amazonu.

Kindle Oasis

poniedziałek, 01 lutego 2016

Przed paroma miesiącami pisałem o tym, że Legimi sprzedając czytnik InkBook Onyx "za złotówkę" w ramach dwuletniego abonamentu usługi "czytanie bez limitu" idzie śladami telekomów.

InkBook Obsidian w abonamencie

niedziela, 31 stycznia 2016

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Te pierwsze czasem muszą ustąpić drugim. Tym enigmatycznym tłumaczeniem próbuje się usprawiedliwić z dłuższego braku aktywności na forum. Postanowiłem zacząć od podsumowania minionego roku.

niedziela, 29 listopada 2015

O ile w poprzednim roku PocketBook wprowadził kilka urządzeń, to w tym roku firma poza zmianą ekranu w swoim flagowym czytniku na E Ink Carta i wprowadzeniem dwóch nie zwalających z krzesła urządzeń na rynku rosyjskim, nie zdziałała zbyt wiele. Na rynku niemieckim dotychczasowi partnerzu PocketBooka Osiander i Meyersche zasilili obóz Tolino.

PocketBook Cloud - infografika przedstawiająca schemat PocketBook Digital Źródło: PocketBook Int.

wtorek, 17 listopada 2015

Nieraz pojawia się pytanie: który czytnik jest najlepszy?. I jest na nie jedna logiczna odpowiedź...

Czytnik moich marzeń. A jaki jest wasz?

niedziela, 08 listopada 2015

O ile o segmencie czytników o przekątnej 8 cali, można powiedzieć, że jest niszą, to o ekranach o przekątnej 13,3 cala można powiedzieć, że pozostają niszą w niszy w niszy.Urządzenia o takich gabarytach dostępne na rynku możemy policzyć na palcach jednej ręki... a właściwie na jednym palcu.

niedziela, 01 listopada 2015

Od dwóch lat można zaobserwować "wysyp" czytników z ekranami o rozdzielczości 8 cali. Jest rozwiązanie pośrednie między dominującym na rynku standardem 6 cali, a stanowiącymi niszę ekranami 9,7 cali. Do grona ośmiocalowych czytników z podświetleniem dołączy wkrótce czytnik holenderskiego producenta Icarus Illumina XL.

Icarus Illumina XL - ośmiocalowiec z podświetleniem

czwartek, 29 października 2015

Mało kto pamięta, ale pierwszym w miarę udanym czytnikiem z podświetleniem (pomijając kompletnie nieudane podejście Sony), był czytnik amerykańskiej firmy Barnes and Noble - Nook Simple Touch with Glowlight. Firma przegrała rywalizację z Amazonem o rynek publikacji elektronicznych i zwinęła swój europejski desant.

Nook Glowlight Plus - nowy wododporny czytnik z ekranem 300 ppi

środa, 28 października 2015

Wśród prezentowanych na Targach czytników przez firmę PocketBook znalazł się czytnik PocketBook Sense, który właśnie ze sporym opóźnieniem zaliczył premierę na polskim rynku. Warto krótko przyjrzeć się temu urządzeniu, które wzornictwem odbiega od czytników PocketBook Touch Lux.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
O autorze