Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
wtorek, 29 stycznia 2013

Trzy wydawnictwa należące do Grupy Empik: Wilga, W.A.B i Buchmann utworzyły Grupę Wydawniczą Foksal.

Ksiązki

piątek, 25 stycznia 2013

Promocja w Nexto 100 zł na Dokonałem ostatnio imponującego zakupu w Nexto za ok. 8 zł.

czwartek, 24 stycznia 2013

Kindle Paperwhite z wysyłką do PolskiPo miesiącach posuchy, kiedy Amazon nie wysyłał do polski żadnego czytnika poza Kindle Classic, a nawet bywały dni, kiedy i tego nie wysyłał, do sprzedaży w wersji międzynarodowej z wysyłką do Polski trafił wreszcie Kindle Paperwhite.

środa, 23 stycznia 2013

Od Prestigio PER5162 do Kindle Classic...

Prestigio PER5162Kindle Classic

niedziela, 20 stycznia 2013

Okładka to podstawowe akcesorium czytnika ebooków., choć teoretycznie można się bez niego obejść pełni ważną rolę. Zabezpiecza czytnik przed brudem, amortyzuje nieco ewentualne wstrząsy i uderzenia, ułatwia również trzymanie czytnika.

Etui Bluecosto i jego ofiara Kindle z zabrudzonymi pleckami

niedziela, 13 stycznia 2013

W minionym roku obie technologie kolorowego epapieru Eink Triton i Mirasol miały swój debiut rynkowy. Nie można powiedzieć, by zrobiły furorę. Czytnik Kyobo Mirasol został wycofany z produkcji i ze sprzedaży. Ectaco Jetbook Color ekranem eInk Triton również nie spotkał się z dobrym przyjęciem.

czwartek, 10 stycznia 2013

Brytyjski rynek eksiążki rozwija się najszybciej w Europie. Przełomowy był rok 2011 r., gdy zaliczył on trzy i półkrotny wzrost.  Brytyjski Amazon ogłosił niedawno, że sprzedał więcej ebooków niż książek drukowanych.książki

środa, 09 stycznia 2013

Jadąc dziś tramwajem postanowiłem policzyć ludzi, którzy czytają w tramwaju. W sumie naliczyłem naliczyłem 5 osób czytających , 3-4 dłubiące coś w telefonie, na 43 pasażerów ogółem. Poziom czytelnictwa w owym tramwaju wyniósł nieco ponad 11,62 %. 100 % czytających czytało z wiązek kart celulozowych zwanych książkami. Wobec powyższego poziom eczytelnictwa wyniósł 0%. Zima nie sprzyja czytnikom. Sam wyłączyłem się z grupy badanej.

Tagi: eczytanie
18:39, czynownik , eczytanie
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 07 stycznia 2013

Siedem polskich wydawnictw powołało do życia spółkę z o.o. Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw.

sobota, 05 stycznia 2013

Zapowiadany przed paroma miesiącami Txtr Beagle to czytnik inne niż wszystkie, kładące na łopatki konkurencję... prostotą. W tym artykule parę razy pojawi się fraza: na razie ... ale w przyszłości producent planuje...

piątek, 04 stycznia 2013

Domena publicznaPoczątek każdego roka wita nas kolejnymi utworami przechodzącymi do domeny publicznej. Zgodnie z ustawą Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wygaśnięcie autorskich praw majątkowych następuje  70 lat od śmierci autora lub ostatniego ze współautorów.

O autorze