Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 24 lutego 2013

Amerykański gigant bierze się za porządki w swoim programie partnerskim, które mają polegać na ograniczeniu promocji darmowych ebooków.

Amazon chce karać partnerów za nadmierną promocję

niedziela, 17 lutego 2013

Taki pomysł rozwija przedsięwzięcie sygnowane nazwą Ebookplus – startup z Doliny Krzemowej z siedzibą w Palo Alto, gdzie mieszkał i dokonał żywota współzałożyciel Apple Inc. - Steve Jobs.

Ebookplus - pomysł na ebook sponsorowany

środa, 13 lutego 2013

Kiedy w grudniu 2012 r. niemiecki Weltbild ogłosił wycofanie się polskiego rynku, a co za tym idzie wystawienie na sprzedaż Wydawnictwa Świat Książki, pojawiły się apokaliptyczne wizje zalania rynku zapasami magazynowymi jednego z większych polskich wydawnictw.

Świat Książki zostaje kupiony prrzez Wydawnictwo Bukowy Las

wtorek, 12 lutego 2013

Rozmowy o rynku książki T. 12Przeczytałem ostatnio dwunasty tom „Rozmów o rynku książki” - seryjnej publikacji wydawanej przez Bibliotekę Analiz. Jest to zestaw wywiadów z osobami w różny sposób zaangażowanymi z w działalność związaną z biznesową stroną powstawania książki. Pewnym wyjątkiem jest tu szefowa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wachlarz rozmówców jest szeroki: od branży drukarskiej, poligraficznej, liderów dystrybucji papieru, przez wydawców, hurtowników, przedstawicieli sieci księgarń, agentów pośredniczących w zakupie prawem autorskim, serwisów związanych z recenzowaniem i poleceniem książek, po tych, którzy swoją działalność opierają na sprzedaży ebooków.

niedziela, 03 lutego 2013

o "semantycznych nadużyciach" i "polach zniekształcania rzeczywistości"...

Kwiatki z opisów czytników ebooków na allegro

piątek, 01 lutego 2013

Poniżej zamieszczam tekst zredagowany przez zespół redakcyjny eksięgarni koobe.pl dotyczący dwunastego tomu serii Rozmowy o rynku książki wydawanej przez Bibliotekę Analiz.

O autorze