Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
wtorek, 28 lutego 2017

Z chwilą, gdy w listopadzie Arta Tech zaprezentował swoje dwa nowe czytniki InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime, było prawdopodobne, że urządzenia pojawia się w ofercie abonamentowej Legimi. Na razie te prognozę spełnił tylko tańszy Classic 2.

Czytniki za złotówkę w abonamencie Legimi: InkBook Classic 2 i PocketBook Touch Lux 3 Ruby Red

niedziela, 26 lutego 2017

Firma Onyx do niedawna obecna na polskim rynku za sprawą polskiego dystrybutora Arta Tech, wprowadziła na rynek nowy czytnik ebooków o przekątnej ekranu 9,7 cala - Onyx Boox N96CML . Urządzenia w takim formacie stanowią dość wąską nisze na rynku, dlatego warto przyjrzeć się nowemu czytnikowi firmy Onyx.

sobota, 25 lutego 2017

Kobo to główny rywal Amazonu na rynku ebooków. Kanadyjsko-japoński koncern w ostatnich miesiącach był dość aktywny. W Niemczech przejął technologiczny segment platformy Tolino, w RPA zakupił eksięgarnię Exclusive Books. W tym tygodniu Kobo we współpracy z holenderską eksięgarnią bol.com uruchomiło ofertę abonamentową - Kobo Plus.

Kobo Plus - oferta abonamentu na ebooki kanadyjskiego koncernu Kobo

niedziela, 19 lutego 2017

Kindle Direct Publishing to platforma Amazonu, pozwalająca na publikację ebooków na platformie amerykańskiego giganta. Od zeszłego lata Amazon testował nowe narzędzie edytorskie KDP Print.

Kindle Direct Publishing - cyfrowa platforma wydawnicza Amazonu

sobota, 18 lutego 2017

Ostatnio pisałem o chińskim smartfonie z e-ink Hisense A2. Wygląda na to, że z E Ink zaprzyjaźni się lider rynku "sprytnych telefonów" - Samsung. Tym razem nie chodzi jednak o urządzenie z dwoma ekranami.

Samsung opatentowałw  Korei akcesorium z ekranem e-ink

środa, 15 lutego 2017

Przeczytałem dziś na blogu swiatczytnikow.pl wywiad z jednym z założycieli BookRage.org, serwisu, który umożliwia zakup pakietu ebooków za dowolną kwotę. Jest to pomysł tak dobry, że aż warto go ukraść...i dziw, że nikt tego jeszcze nie zrobił.

BookRage - kup pakiet ebooków i zapłać ile chcesz

wtorek, 14 lutego 2017

Na początku grudnia 2016 r. pisałem o możliwej premierze nowego dwuekranowego smartfona Hisense A2. Doniesienie to okazało się prawdziwe i urządzenie trafiło na chiński rynek.

Dwuekranowy smartfon z E Ink Hisense A2 wchodzi na rynek chiński

sobota, 11 lutego 2017

Stało się to o czym pisałem miesiąc temu. Amazon wypuścił wersję 1.19.2 Kindle for PC, w której pojawił się nowy format nowy format KFX i nowy DRM, którego nie można zdjąć z pomocą popularnej wtyczki do programu Calibre.

Komunikat w Calibre Viewer pojawiający sie przy próbie otwarcia ebooka zabezpieczonego DRM

czwartek, 09 lutego 2017

IDPF - Internet Digital Publishing Forum to międzynarodowa organizacja, która odpowiada między innymi za wyznaczenie i rozwój formatu otwartego formatu epub, stanowiącego podstawę publikację elektronicznych. Z dniem 30 stycznia 2017 r. organizacja IDPF połączyła się z W3C z organizacją wyznaczającą standardy tworzenia stron internetowych.

Widok pliku epub w Calibre Editor z serwisu wolnelektury.pl

środa, 08 lutego 2017

Fala walentynkowych promocji przetacza się nie tylko przez niemiecki ale też pozostałe europejskie kontynentalne oddziały Amazonu. Kindle Paperwhite 3 został przeceniony o w przypadku wersji bez reklam o 20 euro we Hiszpanii.

Kindle Paperwhite 3 - w walentynkowej promocji we włoskim oddziale Amazon tańszy o 30 euro

poniedziałek, 06 lutego 2017

W związku ze zbliżającymi się dniem patrona trędowatych i zakochanych w niemieckim Amazonie ceny Kindle Paperwhite 3 poszybowały w dół o 20 euro.

Kindle Paperwhite III przeceniony z okazji Walentynek

O autorze