Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 24 listopada 2013

Stowarzyszenie Amerykańskich Wydawców opublikowało dane dotyczące przychodów ze sprzedaży ebooków z pierwszych ośmiu miesięcy 2013 r. Zanotowano wzrost o 4,8 % w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Jest to jednak niewiele w porównaniu ze skokiem o ok. 44 %, który nastąpił w między rokiem 2011 i 2012. Czy wobec tego faktu można mówić o kryzysie?

wtorek, 19 listopada 2013

Następna generacja czytników Onyxa z Androidem na pokładzie trafiła wreszcie na polski rynek za pośrednictwem firmy Artatech. O czytnikach zapowiadanych czytnikach firmy Onyx z Androidem pisałem w czerwcu. Są to modele:

niedziela, 17 listopada 2013

Pod koniec września pisząc o pomyśle francuskiej deputowanej Isabel Attard polegającym fiskalnym uprzywilejowaniu tych ebooków, które nie mają zabezpieczeń DRM, nie przypuszczałem, że ta koncepcja tak szybko będzie realizowana. Warto wspomnieć, że podobną ideę już w maju 2011 r. zgłaszał Robert Drózd na swoim blogu.

poniedziałek, 11 listopada 2013

Cybook Odyssey HD FrontlightCybook Odyssey HD Frontlight zajał trzecie miejsce wśród najczęściej kupowanych czytników na allegro w październiku, ustępując jedynie Kindle Classic i Kindle Paperwhite. Sprzedanych zostało 440 egzemplarzy (podaje za eczytniki24.pl). Cybook Odyssey HD Frontlight pojawił się na w ostatnim kwartale 2012 r. Sprzedawane na allegro.pl czytniki  są zintegrowane ze sklepem niemieckiej eksięgarni Thalia, znanej wcześniej z nie cieszącego się wielkim uznaniem czytnika Oyo. Jego miejsce w ofercie Thalii zajęły na pewien czas Cybook Odyssey oraz Cybook Odyssey HD Frontlight. W lutym w wyniku porozumienia niemieckich eksiegarń z koncernem Deutsche Telecom na rynek trafił czytnik Tolino Shine z wyższą rozdzielczością i wbudowanym podświetleniem.

O autorze