Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
środa, 28 grudnia 2016

Okres poświątecznych wyprzedaży to jeden z najlepszych momentów w roku na zakup czytnika. Dziś, udając się na poświąteczne zakupy natknąłem się w Euro RTV AGD na przecenę czytnika InkBOOK Obisidian.

środa, 21 grudnia 2016

E Ink Holding to największy producent ekranów do czytników ebooków, które lata boomu mają już za sobą. Firma poszukuje alternatywnych zastosowań dla pasywnych ekranów, jak cenowe etykiety, znaczki do walizek, tablice ogłoszeniowe i informacyjne. Kilka dni temu E Ink uruchomił sklep z epapierowymi ekranami.

E Ink otwiera sklep ze ekranami

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Jeśli ktoś rozważał zakup Kindle Paperwhite 3 na prezent lub po prostu dla siebie, to właśnie w amazon.de czytnik ten przeceniony o 20 euro we wszystkich modelach (z modułem 3G, wersja tylko z wifi) i wariantach (z reklamami i bez reklam.

wtorek, 06 grudnia 2016
poniedziałek, 05 grudnia 2016

Już wkrótce na chiński rynek może trafić smartfon Hisense A2 z dwoma ekranami: jednym - AMOLED i drugim - E Ink. Nie jest to pierwsze tego typu urządzenie. Przed dwoma lata na rynek trafił dwuekranowy smartfon Yotaphone 2.

niedziela, 04 grudnia 2016

Wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 5.8.7 na czytnikach Amazonu: Kindle Papewhite 2 i 3, Kindle Voyage, Kindle Oasis, Kindle 7 i 8 generacji pojawiła się kolejna czcionka - Ember Bold.

sobota, 03 grudnia 2016

Temat VAT na ebooki poruszałem już kilkakrotnie od 2013 r. Obecnie cyfrowe publikacje przesyłane w formie elektronicznej bez nośnika, traktowane są jako usługa i objęte standardową stawką VAT - 23 %, w przeciwieństwie do książek papierowych, które korzystają ze stawki preferencyjnej - 5 %. Niektóre kraje europejskie jak Francja czy Luksemburg, zdecydowały się objąć preferencyjną stawką VAT ebooki, ale zostały skarcone przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

O autorze