Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 29 kwietnia 2012
niedziela, 22 kwietnia 2012
W kwietniu pojawił się polskim rynku kolejny czytnik ukraińskiego producenta czytników marki Pocketbook. Warto się przyjrzeć bliżej temu urządzeniu.
niedziela, 15 kwietnia 2012

Pierwszy kwartał tego roku powitał nas rewolucyjnymi zmianami na rynku ebooków przez zastąpienie uciążliwych zabezpieczeń Adobe DRM, znakiem wodnym. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczy urządzeń, które nie obsługują Adobe DRM zabezpieczeń jak np. czytnik Kindle.

W ostatnim czasie dokonuje się kolejna zmiana na polskim rynku książki elektronicznej. Do niedawna, by zakupić ten sam ebook w różnych formatach, za każdy plik trzeba było płacić osobno.  Dwa tygodnie temu pisałem, o tym, że księgarnia Nexto zaoferowała zarejestrowanym klientom zakup ebooka w różnych formatach w jednej cenie.

Na podobny krok zdecydowało się również Virtualo, które z okazji rozpoczynającego się 16 kwietnia br. Światowego Tygodnia Książki, ma wprowadzić możliwość zakupu ebooka we wszystkich dostępnych w ofercie formatach w jednej cenie.

Już dzisiaj użytkownicy, którzy kupili wcześniej ebooki w Virtualo mogą ze swojego konta pobrać dodaktowe formaty wcześniej zakupionych pozycji, np.: jeśli kupili ebook "Kapuściński non-fiction" w formacie mobi, to teraz mogą pobrać również format epub i pdf (zabezpieczony DRM).

Warto zaznaczyć, że pionierem odejścia od DRM i wprowadzanie zasady wielu formatów w jednej cenie była na polskim rynku księgarnia Ebookpoint, należąca do wydawnictwa Helion.

środa, 11 kwietnia 2012
czwartek, 05 kwietnia 2012

 Amazon.com w języku hiszpańskim dla klientów w Stanach Zjednoczonych

Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Amazon docenił ten fakt, wprowadzając hiszpańskojęzyczną wersję Amazon.com skierowaną oficjalnie do osób zamieszkałych na terenie Stanów Zjednoczonych. W ofercie umieszczonych znajduje się 30 000 ebooków w języku hiszpańskim, w tym bestsellery takich autorów jak Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa.

To pierwszy krok amerykańskiego Amazonu w stronę klientów spoza kręgu kultury anglosaskiej. Jest też pewne świadectwo wzrostu znaczenia społeczności latynoamerykańskiej w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: amazon kindle
18:39, czynownik
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 kwietnia 2012
kolejny odcinek sagi, o czytniku, który wybrała Kasia Tusk...
O autorze