Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
wtorek, 26 czerwca 2012
Gigant z Mountain View wystartował ze sprzedażą ebooków w Niemczech.
niedziela, 24 czerwca 2012
niedziela, 17 czerwca 2012

W ostatnim czasie w ofercie empik.com pojawiły się czytniki wyposażone w ekrany eInk i moduł wifi czytniki marki Pocketbooki:

5-calowe:

  • Pocketbook 360+ Dark Blue
  • Pocketbook 360+ Ivory

6- calowie:

Pocketbook 611 White

Pocketbook 612 Dark Grey

9,7-calowe:

  • Pocketbook 912
  • PocketBook Pro 902

Czytniki o rozdzielczości 6 cali i mniejszej wyposażone są w ekrany eink Vizplex. W empik.com wśród czytnikowych nowości brak jest najmłodszego dziecka marki Pocketbook - Pocketbook 622 Touch z dotykowym ekranem eink Pearl.

Wspólną cechą wprowadzonych do sprzedaży w empik.com urządzeń jest obsługa wielu formatów i wbudowany moduł wifi. Do tej pory jedynym urządzeniem w ofercie empik.com, które posiadało moduł wifi był Prestigio Nobile PER5162. Wifi posiadało wyklęte i wyrwane z pamięci Oyo, przymierzane do roli flagowego czytnika Empiku, które zniknęło z półek przed paroma miesiącami, a jedynym wspomnieniem po nim jest ciągle dostępny w ofercie pokrowiec.

Ceny Pocketbooków w empik.com w porównaniu z innymi kanałami dystrybucji do najniższych z pewnością nie należą. O tych nowościach empik.com nie informuje na stronie głównej. 

niedziela, 03 czerwca 2012

Standardową rozdzielczością w większości dostępnych sześciocalowych czytników z eInk dostępnych ma ekrany o rozdzielczości 800 x 600. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Iriver Story HD z rozdzielczością 768 x 1024.

To co wyróżnia czytnik o niezbyt wdzięcznej nazwie ImCoSys12 Irivera Story HD to dotykowy ekran oparty na podczerwieni. Osobliwością tego urządzenie jest większa niż u konkurencji pamięć wewnętrzna - 8 Gb. Czytnik obsługuje takie formaty jak EPUB, TXT, PDF, MP3 JPG, BMP, PNG. Posiada również wsparcie dla Adobe DRM. Posiada wifi, wejście usb.

Urządzenie jest dostępne w cenie 169 franków szwajcarskich, czyli ok. 620 zł. Do tego należy doliczyć jeszcze koszty wysyłki oraz cło.

Przed kilkoma tygodniami do sprzedaży trafił się Nook Touch z Glowlight - funkcją podświetlenia, umożliwiającą czytanie z ekranu eInk w ciemności. Czytnik cieszył się wielkim powodzeniem i pierwsza partia stosunkowo szybko zniknęła z magazynowych półek, mimo dostrzegalnych wad zastosowanego w "podświetlanym" Nooku rozwiązania, powodującego w rezultacie nieco gorszy kontrast.

Amazon nie zasypuje gruszek w popiele, i jak głosi plotka powtórzona serwis CME.AT, w lipcu światło dzienne ma ujrzeć Kindle z podświetlanym ekranem.

Epilog

Kindle Paperwhite został zaprezentowany się miastu i światu we wrześniu na konferencji Amazon.

2012.10.11

O autorze