Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 29 września 2013

Jedną z niezaprzeczalnych zalet czytników Kindle jest możliwość przesłania ebooka na czytnik za pośrednictwem mejla. Jest to dość wygodne rozwiązanie, bo nie jest nam do tego potrzebna żadna aplikacja, wystarczy przesłać plik mejlem na swój adres powiązany z kontem w Amazon. Na Kindle można przesyłać nie tylko obsługiwane przez czytnik formaty, ale także: DOC, DOCX, RTF, HTML, JPG, GIF, PNG. Zostają one skonwertowane do formatu mobi i w takiej formie trafiają na czytnik.

piątek, 27 września 2013

Wolność wiodąca lud na barykady

Jak Zjednoczona Europa długa i szeroka, tak w niej są tylko dwa kraje - Francja i Luksemburg, które zlekceważyły wspólnotowe prawo i zaczęły traktować ebook jak książkę, a nie usługę. Dzięki temu we Francji VAT na ebooki wynosi 5,5%, a w Luksemburgu tylko 3%. Nie dziwi szczególnie fakt, że europejski oddział Amazonu jest zarejestrowany w Luksemburgu.

środa, 18 września 2013

Stosunkowo niewiele czytników pojawia się na rynku w formacie mniejszym niż 6 cali. Amazon nigdy nie wypuścił czytnika w formacie kieszonkowym. Do wyjątków w formacie "kieszonkowym" można zaliczyć czytniki Sony PRS-350, Cybook Opus (oba z ekranem o przekątnej 5 cali)  czy Trekstor Pyrus Mini (ekran o przekątnej 4,3 cala). Tutaj znajdziecie ciekawą recenzję Kobo Mini, którego niestety nie kupimy w Polsce.

niedziela, 15 września 2013
czwartek, 12 września 2013

Po Pocketbook Lux Color, Pocketbook 623 Touch Lux i Pocketbook Mini przyszła pora na kolejny model w czytnikowym portfolio z 2013 r. ukraińskiego producenta.

poniedziałek, 09 września 2013

Niemal rok temu na półkach Empiku pojawił się czytnik Trekstor Pyrus - pierwszy czytnik niemieckiego producenta z epapierem, który kosztował ok. 300 zł. Dostawcą ekranu nie była firma E Ink Holding, a chiński producent Guangzhou OED Technologies Co., Ltd. Czytnik - jak na budżetowe urządzenie - prezentował się całkiem nieźle. Ekran miał bielszy niż Kindle Classic. Obsługiwał widok okładek - a tak "wyszukanej" funkcjonalności użytkownicy Kindle doczekali się dopiero w Kindle Paperwhite.

sobota, 07 września 2013

E Ink Carta - nowa generacja ekranów E Ink oferująca większy kontrast

Jedną z wad epapieru jest większe "zapotrzebowanie" na światło niż zwykły papier książkowy. O ile eInk świetnie wypada w pełnym słońcu, to w warunkach słabszego oświetlenia - książka wydana 15 lat temu, nokautuje pod względem kontrastu ekran E Ink Pearl w Kindle Classic. Sposobem na wydobycie lepszego kontrastu z ekranu E Ink Pearl jest ledowe podświetlenie. Nowa technologia E Ink Carta wykorzystana po raz pierwszy w Kindla Paperwhite być może pozwoli epapierowi doścignąć papier nawet bez ledowego wspomagania...

czwartek, 05 września 2013
wtorek, 03 września 2013

Sony - pionier rynku czytników rok temu nie zaskoczył szczególnie premierą czytnika Sony PRS-T2. Okazał on się nieznacznie zmodyfikowaną wersją poprzednika, który cieszył się dość dobrymi recenzjami. W czasie kiedy Amazon i Kobo zaprezentowały czytnik z wyższą rozdzielczością i podświetleniem Sony serwowało odgrzany i trochę inaczej opakowany kotlet. Co japoński potentat zaserwuje tym razem?

niedziela, 01 września 2013

Gigant z Seattle wyruszył na podbój Ameryki Łacińskiej już w zeszłym roku, otwierając Kindlestore w Brazylii. W kwietniu zeszłego roku pojawiła się hiszpańskojęzyczna wersja sklepu Amazon.com, zapewne z myślą o latynoamerykańskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych.

Amazon w Meksyku z możliwością zamówienia Kindle u konkurencji

na razie tylko salon na Rynku Głównym w Krakowie.

Zamyknięcie salonu Empiku na Rynku Głównym w Krakowie

O autorze