Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
piątek, 25 października 2013
Nie milknie temat stawki VAT na ebooki. Gwoli przypomnienia - obecnie są one opodatkowane podstawową stawką 23 %VAT jako usługa, a nie korzystają z preferencyjnej stawki 5 % jak książki. Podobna sytuacja jest w całej Unii Europejskiej, jedynie Francja i Luksemburg wprowadziły zaczęły ebooki traktować pod względem podatkowym na równi z książką tradycyjną.
sobota, 19 października 2013

Zarówno polski rynek czytników jak i ebooków nie doczekał się rzetelnych badań sondażowych. Mgliste pojęcie o najpopularniejszych czytnikach możemy czerpać z mniej lub bardziej ze statystyk serwisów z sektora e-commerce.

niedziela, 13 października 2013

Parę dni temu otrzymałem mejla od firmy Adobe z informacją o włamaniu na serwery i konieczności zmiany hasła. Co ciekawe, teraz nie jestem tej wiadomości w stanie odszukać, wygląda jakby zniknęła w tajemniczy sposób z mojego konta mejlowego.

środa, 09 października 2013

Branżowe stowarzyszenie Bitkom przedstawiło wyniki badań nad wykorzystaniem i rynkiem ebooków w Niemczech. Takich badań jest stosunkowo niewiel, stąd warto się przyjrzeć jego wynikom. Przedstawia ono panoramę rynku ebooków za Odrą, szuka odpowiedzi co czytają Niemcy, na czym i jak pozyskują ebooki.

O autorze