Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
czwartek, 03 maja 2012

Dzisiaj ramach Okazji Dnia Nexto oferuje ebook Queen - nieznana historia w cenie 9,77 zł. Ten sam ebook w empik.com kosztuje. 26,87 zł.

Virtualo w ramach promocji o niewdzięcznej nazwie Hot Deal na dziś proponuje powieść Mariusza Szczygielskiego Poczet królowych polskich w cenie 14,90 zł. Dla porównania ebook w empik.com kosztuje 23,02 zł.

Bookio.pl dla miłośników cygar proponuje książkę Macieja Ślużyńskiego Cygara. Vademecum w cenie 5,95 zł.

wtorek, 01 maja 2012

Ceny ebooków nie kształtują się na takim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali, ale czasem bywa wyraźne taniej.

Codziennik Prawny - książka Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich przybliżająca świat pojęć prawnych zwykłemu zjadaczowi chleba. Dostępna jest w Virtualo bezpłatnie, niestety tylko w formacie PDF z Adobe DRM.

Blondynka w Kambodży - miłośnicy serii "blondynkowej" mogą zakupić tę książkę w Virtualo.pl w cenie 5 zł tylko dzisiaj.

Ponadto Virtualo.pl w dniach od 26 kwietnia do 6 maja oferuje w obniżonych cenach 40 ebooków Wydawnictwa RW2010.

Nexto w ramach Okazji Dnia oferuje dziś swoim Klientom Ubik autorstwa Philipa K. Dicka w cenie 9,73 zł, w Empiku ten sam ebook kosztuje 29,95 zł. Ebook dostępny jest w formacie epub. Zarejestrowani klienci otrzymują dodatkowo plik w formacie mobi.

Na wolblink.com od 25 kwietnia do 8 maja trwa promocja trylogii Marka Krajewskiego:

Erynie - 9,90 zł

Liczby Charona - 9,90 zł

Rzeki Hadesu -19,90 zł.

Nie lada gratkę przygotował dla miłośników systemu Windows Ebookpoint.pl oferując w cenie 13,93 zł Windows 7 PL. Instalacja i naprawa. Ćwiczenia praktyczne.

niedziela, 29 kwietnia 2012
niedziela, 22 kwietnia 2012
W kwietniu pojawił się polskim rynku kolejny czytnik ukraińskiego producenta czytników marki Pocketbook. Warto się przyjrzeć bliżej temu urządzeniu.
niedziela, 15 kwietnia 2012

Pierwszy kwartał tego roku powitał nas rewolucyjnymi zmianami na rynku ebooków przez zastąpienie uciążliwych zabezpieczeń Adobe DRM, znakiem wodnym. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczy urządzeń, które nie obsługują Adobe DRM zabezpieczeń jak np. czytnik Kindle.

W ostatnim czasie dokonuje się kolejna zmiana na polskim rynku książki elektronicznej. Do niedawna, by zakupić ten sam ebook w różnych formatach, za każdy plik trzeba było płacić osobno.  Dwa tygodnie temu pisałem, o tym, że księgarnia Nexto zaoferowała zarejestrowanym klientom zakup ebooka w różnych formatach w jednej cenie.

Na podobny krok zdecydowało się również Virtualo, które z okazji rozpoczynającego się 16 kwietnia br. Światowego Tygodnia Książki, ma wprowadzić możliwość zakupu ebooka we wszystkich dostępnych w ofercie formatach w jednej cenie.

Już dzisiaj użytkownicy, którzy kupili wcześniej ebooki w Virtualo mogą ze swojego konta pobrać dodaktowe formaty wcześniej zakupionych pozycji, np.: jeśli kupili ebook "Kapuściński non-fiction" w formacie mobi, to teraz mogą pobrać również format epub i pdf (zabezpieczony DRM).

Warto zaznaczyć, że pionierem odejścia od DRM i wprowadzanie zasady wielu formatów w jednej cenie była na polskim rynku księgarnia Ebookpoint, należąca do wydawnictwa Helion.

środa, 11 kwietnia 2012
czwartek, 05 kwietnia 2012

 Amazon.com w języku hiszpańskim dla klientów w Stanach Zjednoczonych

Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Amazon docenił ten fakt, wprowadzając hiszpańskojęzyczną wersję Amazon.com skierowaną oficjalnie do osób zamieszkałych na terenie Stanów Zjednoczonych. W ofercie umieszczonych znajduje się 30 000 ebooków w języku hiszpańskim, w tym bestsellery takich autorów jak Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa.

To pierwszy krok amerykańskiego Amazonu w stronę klientów spoza kręgu kultury anglosaskiej. Jest też pewne świadectwo wzrostu znaczenia społeczności latynoamerykańskiej w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: amazon kindle
18:39, czynownik
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 kwietnia 2012
kolejny odcinek sagi, o czytniku, który wybrała Kasia Tusk...
sobota, 31 marca 2012

To już przesądzone, że Trekstor 3.0 będzie najpopularniejszym. Królowa life-style'u i wyrocznia milionów polskich pensjonarek zakupiła sobie właśnie swój pierwszy czytnik ebooków. Argumentacja wyboru była prosta jak zagotowanie wody na herbatę:

Nie wiedziałam, czy będzie to udana inwestycja, w związku z tym, wybrałam najtańszy z dostępnych na rynku, do kupienia w Empiku: 

Ceną na pewno Kasia nie kierowała się przy wyborze komórki i laptopa. Blog jest opatrzony w trzy fotografie Kasi ubranej w szarawe gatki, jasnoróżowe onuce siedzącą w foteliku z zaczytaną miną. Na jednym ze zdjęć Wyrocznia Lajfstajlu spogląda w okno - czyżby oczka się zmęczyły? Na kolejnej serii fotek Kasia odziana w mdłobłękitny sweterek i tylko na jednym wpatrzona w e-czytnik.

Czując się za stary na dworowanie sobie z Kasi, pozwolę sobie, że pojawienie się tematyki e-czytnikowej jest świadczy, że pewna świadomość istnienia książki elektronicznej i czytników w narodzie kiełkuje na tyle, że Kasia w swoim blogu na temat lansu, bansu i fajansu poświęciła cały akapit oraz 6 fotek.

Kolejna księgarnia ebooków poszła po rozum do głowy i wprowadziła do swojejej oferty ebooki bez DRM.
środa, 28 marca 2012

Amerykański producent pierwszego czytnika z eInk w kolorze wprowadził do sprzedaży wersję Ectaco Jetbook Color wyposażoną w C-Pen - praktyczne urządzenie na usb umożliwiające skanowanie książek papierowych i przekazywanie ich treści bezpośrednio na czytnik. Wymarzona rzecz dla studentów i wszystkich, którzy muszą przeglądać dziesiątki książek w bibliotekach i robić z nich notatki. Wszystko zależy od tego, jak się C-pen sprawdza w praktyce. Wersja Deluxe z opisanym wyżej gadżetem jest o 100 $ droższa w porównaniu z wersją podstawową i kosztuje 599 $.

poniedziałek, 26 marca 2012
Platforma, której przedstawiciel przed paroma miesiącami miał bronić DRM i lekceważąco traktować użytkowników czytników ebooków dokonała niespodziewanej wolty.
O autorze