Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
wtorek, 30 maja 2017

W dzisiejszym odcinku nastąpi nieoczekiwany zwrot… akcji i nie tylko. Ale najpierw streszczenie poprzednich odcinków.

Historii reklamacji pękniętego InkBOOK Classic 2 ciąg dalszy. Nieoczekiwany zwot... pieniędzy

niedziela, 28 maja 2017

Wydawałoby się, że niedotykowe czytniki na dobre odeszły do lamusa, a tym czasem firma PocketBook wprowadza na rynek odświeżony model czytnika znanego u nas pod nazwą PocketBook Basic 2.

PocketBook 614 Plus, niedotykowy czytnik ebooków w kolorze białym

piątek, 26 maja 2017

Witam w kolejnym odcinku serialu przedstawiającego historię pewnej reklamacji czytnika InkBOOK Classic 2 z pękniętą obudową. Zaczynamy streszczeniem poprzedniego odcinku:

Szybka i kulturalna obsługa klienta to podstawa

środa, 24 maja 2017

Chińska firma Boyue poszerzyła swojego port folie o dwa nowe urządzenia: sześciocalowy Boyue T62 Mega i Boyue T80.

Dlaczego o tym piszę? Otóż jeszcze do niedawna urządzenia bliźniaczo podobne do czytników chińskiego producenta pojawiały się w europie pod holenderską marką Icarus czy polską InkBOOK. Czy tak będzie i tym razem?

Czytnik ebooków Boyue T62 Mega - tył obudowy

poniedziałek, 22 maja 2017

Bookeen w Polsce jest znany za sprawą czytników Cybook Odyssey, którę parę lat temu zalały polskie allegro ofertami powystawowych egzemplarzy z rynku niemieckiego. Sam kupiłem wtedy Cybook Odyssey Frontlight HD i napisałem krótką recenzję. Francuska firma od końca zeszłego roku ma w Polsce oficjalnego dystrybutora – firmę 71media. Francuski producent czytników firma Bookeen wspólnie z siecią sklepów Carrefour wprowadza na rynek kolejny czytnik ebooków pod marką Nolim.

Nolim - czytnik ebooków z silikonową okładką

czwartek, 18 maja 2017

Każdy porządny serial powinien się rozpoczynać streszczenie poprzedniego odcinka, a więc w poprzednim odcinku…

InkBOOK Classic 2 - pęknięcie na obudowie czytnika. Obsługa klienta

niedziela, 14 maja 2017

Ostatnio zalewa nas fala wodoodpornych czytników. Nie dawno pisałem o spodziewanej premierze wodoodpornego Kindle Paperwhite 4, o wodoodpornym Kobo H2O edition 2. W maju ma trafić na rynek wodoodporny czytnik firmy PocketBook.

Wodoodporny PocketBook Aqua 2 pojawi się na Warszawskich Targach Książki

sobota, 13 maja 2017

Od początku tygodnia trwa kolejna promocja w tym roku na Kindle. Przecena w niemieckim Amazonie z polską wersją językową objęła podstawowy Kindle (zwany przez Amazonu po prostu „Kindle”), Kindle Paperwhite i Kindle Voyage.

Reklama Kindle Paperwhite 3 przecenione w Amazon.de

wtorek, 09 maja 2017

Jeszcze przed długim weekendem złożyłem zamówiłem sobie czytnik InkBOOK Classic 2 w jednym ze sklepów internetowych.  Zamówienie odebrałem w paczkomacie. Spodziewałem się różnych wad: niedopracowanego softu, niezbyt pewnie zamontowanych przycisków, chimerycznie działającego dotyku, będąc gotów przyjąć te niedoróbki z dobrodziejstwem inwentarza, przyjmując po prostu, że „ten typ tak ma”. Nie byłem przygotowany na taką niespodziankę...

niedziela, 07 maja 2017

Serial pt. „VAT na ebooki” trwa dalej, ale chyba zbliżamy się do ostatniego odcinka. Gwoli przypomnienia - ebooki sprzedawane „online” obecnie traktowane są jako usługa i opodatkowane podstawą stawką VAT – 23% (w Polsce), w przeciwieństwie do tradycyjnych książek, które korzystają z preferencyjnej stawki 5% (w Polsce).

Obniżona stawka VAT na ebooki staje się coraz bardziej realna

środa, 03 maja 2017

Nowego czytnika Kobo można się było spodziewać już od marca, bowiem informacja o nim pojawiła się w jednej z aktualizacji oprogramowania. Zapowiedziany wówczas Kobo Aura H2O edition 2 trafi na sklepowe półki w maju.

Kobo Aura H2O edition 2 - nowy czytnik Kobo w sprzedaży od maja 2017 r.

poniedziałek, 01 maja 2017

Pamiętam z dzieciństwa, ile frajdy miałem z walenia paluchami w klawiaturę, kiedy tato przynosił z pracy maszynę do pisania. Kiedyś obiekt pożądania ludzi żyjących ze słowa pisanego, reglamentowane dobro, dziś maszyna do pisania to już raczej produkt kolekcjonerski dla koneserów, wycofany z powszechnego użycia. Tymczasem ktoś wpadł na pomysł, by papier zastąpić… ekranem E Ink i tak powstała maszyna do pisania Freewrite.

Maszyna do pisania kiedyś na papierze dziś na e-papierze

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
O autorze