Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
czwartek, 27 kwietnia 2017

Rozlany obraz, widok poprzedniej strony na części ekranu, czy poziome i pionowe czarno-białe paski - to główne objawy uszkodzenia ekranu w czytniku. Dlaczego się tak dzieje, jak temu zapobiec i co robić, kiedy ekran w czytniku uległ uszkodzeniu - o tym będzie w dzisiejszym wpisie.

Pęknięty ekran w czytniku Kindle 3

niedziela, 23 kwietnia 2017

Biblioteka Narodowa opublikowała wyniki badań ankietowych nad stanem czytelnictwa w Polsce. Zostały one przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 3000 osób w wieku od lat 15. Podobne badania są prowadzone od kilkunastu lat.

czwartek, 20 kwietnia 2017

 Chiński producent czytników Onyx wyraźnie stawia na urządzenia o większym ekranie. Po trzynastocalowym czytniku Onyx Boox Max Carta zaprezentowany został Onyx Boox e-Note.

Onyx Boox e_Note - kadr z kartą z danymi technicznymi czytnika

środa, 19 kwietnia 2017

W poprzednim wpisie dotyczącym kolejnej promocji na Kindle Paperwhite 3 zasugerowałem, że może być ona związana z wejściem na rynek nowego czytnika. Pojawił się przeciek lub plotka dotycząca nowego czytnika Kindle i te oto zdjęcie…

wtorek, 18 kwietnia 2017

Maraton promocji na Kindle trwa. Ledwie się skończyła wielkanocna, a znów Kindle Paperwhite i Kindle Voyage zostały przecenione. Tym razem z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki Może to oznaczać tylko jedno…

 Reklama Kindle Paperwhite 3 na Amazon.de

środa, 12 kwietnia 2017

Ostatnio pisałem trochę o czytnikach z dużymi ekranami takich jak Onyx Max Carta czy czytnik do nut GVIDO 13.3. Pozostaję w temacie, bowiem pionier współczesnych czytników z ekranami E Ink  - Sony, wypuszcza na rynek kolejne urządzenie z ekranem o przekątnej 13,3 cala – czytnik Sony DPT-R1.

Czytnik Sony DPT-R2 ze stylusem umożliwiającym pisanie po ekranie

wtorek, 11 kwietnia 2017

Japońsko-kanadyjski koncern Rakuten-Kobo przejawia ostatnio niezwykłą aktywność w nabywaniu aktywów. W bieżącym pewniejszą stopą staną na europejskim lądzie przejmując technologiczny segment Tolino. W RPA koncern nabył tamtejszą eksięgarnię Exclusive Books. W Belgii uruchomił usługę abonamentu na ebooki Kobo Plus, a teraz przejmuje Shelfie.

Kobo przejmuje Shelfie, usługę do skanowania półki z książkami, by zdobyć ich elektroniczne wersje

niedziela, 09 kwietnia 2017

Red Dot to cenione wyróżnienie w zakresie wzornictwa przemysłowego, przyznawane od 1955 przez Design Zentrum Nadrenia-Westfalia w Essen. W tym roku wśród nagrodzonych produktów znalazły się polskie czytniki InkBOOK Prime i InkBOOK Classic 2.

Czytniki InkBOOK Classic i InkBOOK Prime wyróżnione nagrodą Red Dot

czwartek, 06 kwietnia 2017

Okazuje się, że książki elektronicznej to nie jedyne zastosowanie czytników ebooków. Urządzenia te mogą znaleźć zastosowanie w muzyce zastępując karty czy zeszyty z zapisami nut.

Dwuekranowy czytnik nut GVIDO 13.3

wtorek, 04 kwietnia 2017

Po brytyjskim Dniu Matki i włoskim Dniu Ojca przyszedł czas na promocję na Kindle z przytupem, tym razem w przeznaczonym do obsługi polskiego klienta niemieckim Amazonie. Przecenione zostały dwa modele z ekranami E Ink Carta i siatce pikseli 300 ppi: Kindle Paperwhite 3 i Kindle Voyage.

Wielkanocna promocja w Amazon.de. Kindle Paperwhite i Kindle Voyage przecenione o 40 euro

poniedziałek, 03 kwietnia 2017

Chiński producent czytników Onyx, obecny przez pewien czas na polskim rynku za sprawą firmy Arta Tech, poszerzył swoje portfolio wielkoformatowych czytników, wprowadzając do sprzedaży kolejny czytnik z ekranem o przekątnej 13,3 cala.

Czytnik ebooków Onyx Boox Max Carta z ekranem 13,3 cala i Androidem

wtorek, 28 marca 2017

Od kilku tygodni toczy się dyskusja o projekcie ustawy o jednolitej cenie książki złożonym przez Polską Izbę Książki u Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podobny projekt próbowano przeforsować w poprzedniej kadencji Sejmu. Rozwiązania wprowadzające jednolite ceny książek wprowadzono w Europie Zachodniej min. we Francji i w Niemczech.

Czy ustawa o jednolitej cenie książki będzie panaceum na bolączki rynku księgarsko wydawniczego?

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
O autorze