Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
niedziela, 19 lutego 2017

Kindle Direct Publishing to platforma Amazonu, pozwalająca na publikację ebooków na platformie amerykańskiego giganta. Od zeszłego lata Amazon testował nowe narzędzie edytorskie KDP Print.

Kindle Direct Publishing - cyfrowa platforma wydawnicza Amazonu

sobota, 18 lutego 2017

Ostatnio pisałem o chińskim smartfonie z e-ink Hisense A2. Wygląda na to, że z E Ink zaprzyjaźni się lider rynku "sprytnych telefonów" - Samsung. Tym razem nie chodzi jednak o urządzenie z dwoma ekranami.

Samsung opatentowałw  Korei akcesorium z ekranem e-ink

środa, 15 lutego 2017

Przeczytałem dziś na blogu swiatczytnikow.pl wywiad z jednym z założycieli BookRage.org, serwisu, który umożliwia zakup pakietu ebooków za dowolną kwotę. Jest to pomysł tak dobry, że aż warto go ukraść...i dziw, że nikt tego jeszcze nie zrobił.

BookRage - kup pakiet ebooków i zapłać ile chcesz

wtorek, 14 lutego 2017

Na początku grudnia 2016 r. pisałem o możliwej premierze nowego dwuekranowego smartfona Hisense A2. Doniesienie to okazało się prawdziwe i urządzenie trafiło na chiński rynek.

Dwuekranowy smartfon z E Ink Hisense A2 wchodzi na rynek chiński

sobota, 11 lutego 2017

Stało się to o czym pisałem miesiąc temu. Amazon wypuścił wersję 1.19.2 Kindle for PC, w której pojawił się nowy format nowy format KFX i nowy DRM, którego nie można zdjąć z pomocą popularnej wtyczki do programu Calibre.

Komunikat w Calibre Viewer pojawiający sie przy próbie otwarcia ebooka zabezpieczonego DRM

czwartek, 09 lutego 2017

IDPF - Internet Digital Publishing Forum to międzynarodowa organizacja, która odpowiada między innymi za wyznaczenie i rozwój formatu otwartego formatu epub, stanowiącego podstawę publikację elektronicznych. Z dniem 30 stycznia 2017 r. organizacja IDPF połączyła się z W3C z organizacją wyznaczającą standardy tworzenia stron internetowych.

Widok pliku epub w Calibre Editor z serwisu wolnelektury.pl

środa, 08 lutego 2017

Fala walentynkowych promocji przetacza się nie tylko przez niemiecki ale też pozostałe europejskie kontynentalne oddziały Amazonu. Kindle Paperwhite 3 został przeceniony o w przypadku wersji bez reklam o 20 euro we Hiszpanii.

Kindle Paperwhite 3 - w walentynkowej promocji we włoskim oddziale Amazon tańszy o 30 euro

poniedziałek, 06 lutego 2017

W związku ze zbliżającymi się dniem patrona trędowatych i zakochanych w niemieckim Amazonie ceny Kindle Paperwhite 3 poszybowały w dół o 20 euro.

Kindle Paperwhite III przeceniony z okazji Walentynek

niedziela, 29 stycznia 2017

Przyszedł czas na spóźnione nieco podsumowanie 2016 roku. Nie był to czas rewolucji w sferze technologii, ale miało miejsce co najmniej kilka wartych odnotowania wydarzeń.

Rok 2016 - podsumowanie

środa, 25 stycznia 2017

Swego czasu recenzowałem czytnik francuskiej firmy Bookeen Cyook Odyssey Frontlight HD, który był sprzedawany w sporych ilościach na allegro. Kupiłem jeden za 349 zł. Były to resztki z rynku niemieckiego, skąd francuski czytnik został wyparty przez niemieckie Tolino. Przed miesiącem miałem okazje znowu potestować ten czytnik na nowszym oprogramowaniu.

niedziela, 22 stycznia 2017

Ostatnio po długiej pracy przy monitorze zaczęły zaczęły mnie piec oczy. Gapienie się w ekran LCD przypomina trochę patrzenie w migającą z dużą częstotliwością żarówkę i nie może pozostać bez konsekwencji dla wzroku. Gdyby tak przenieść ekrany mieć możliwość znane z czytników ebooków ekrany E Ink do monitora?

Dasung Paperlike - monitor z ekranem E Ink

środa, 18 stycznia 2017

Microsoft zaliczy wkrótce kolejne podejście do ebooków. Na wiosnę ma wystartować dział z ebookami w sklepie Microsoftu. Potentat w dziedzinie systemów operacyjnych na desktopy, zaliczy w ten sposób kolejne podejście do tematu książki elektronicznej. Pewną zapowiedzią było wprowadzenie obsługi plików epub w najnowszej przeglądarce Microsoftu - Edge (Windows 10 Build 14971). Co ciekawe - epubów nie obsługuje aplikacja ze Microsoft Store o nazwie Czytnik.

ebooki w sklepie Microsoftu

O autorze