Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS
środa, 18 stycznia 2017

Microsoft zaliczy wkrótce kolejne podejście do ebooków. Na wiosnę ma wystartować dział z ebookami w sklepie Microsoftu. Potentat w dziedzinie systemów operacyjnych na desktopy, zaliczy w ten sposób kolejne podejście do tematu książki elektronicznej. Pewną zapowiedzią było wprowadzenie obsługi plików epub w najnowszej przeglądarce Microsoftu - Edge (Windows 10 Build 14971). Co ciekawe - epubów nie obsługuje aplikacja ze Microsoft Store o nazwie Czytnik.

ebooki w sklepie Microsoftu

czwartek, 12 stycznia 2017

Już wkrótce ściągnięcie DRM z ebooków z zakupionych w Amazon może być trudniejsze niż do tej pory. Pod koniec lutego czeka nas aktualizacja aplikacji Kindle for PC.

Program Kindle for PC - ustawienia tekstu

niedziela, 08 stycznia 2017

Icarus Illumina Pro 9.7 z ekranem o przekątnej 9,7 cala trafił na rynek pod koniec 2016 r. O ile format 8-calowy wśród urządzeń z ostatnich lat ma jednak pewną reprezentacja, to ekran prawie dziesięciocalowy stanowi dziś pewną egzotykę na europejskim rynku czytników.

Icarus Illumina Pro 9.7 - duży czytnik z podświetleniem

poniedziałek, 02 stycznia 2017

Technologiczny segment niemieckiego projektu Tolino ma zostać przejety przez japońsko-kanadyjski koncern Rakuten Kobo. Kiedy Tolino startował w marcu 2013 r. był wyzwaniem rzuconym przez sojusz niemieckich wydawców i Deutsche Telekom Amazonowi na niemieckim rynku ebooków.

niedziela, 01 stycznia 2017

Najbardziej spektakularne wzrosty sprzedaży ebooków notowano w latach na 2011-2012, kiedy w całej branży wydawniczej odczuwalne były spadki sprzedaży. Rynek -  jak człowiek - im młodszy, tym większe notuje przyrosty.

Rynek ebooków: za oceanem pikuje, w Europie szybuje?

środa, 28 grudnia 2016

Okres poświątecznych wyprzedaży to jeden z najlepszych momentów w roku na zakup czytnika. Dziś, udając się na poświąteczne zakupy natknąłem się w Euro RTV AGD na przecenę czytnika InkBOOK Obisidian.

środa, 21 grudnia 2016

E Ink Holding to największy producent ekranów do czytników ebooków, które lata boomu mają już za sobą. Firma poszukuje alternatywnych zastosowań dla pasywnych ekranów, jak cenowe etykiety, znaczki do walizek, tablice ogłoszeniowe i informacyjne. Kilka dni temu E Ink uruchomił sklep z epapierowymi ekranami.

E Ink otwiera sklep ze ekranami

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Jeśli ktoś rozważał zakup Kindle Paperwhite 3 na prezent lub po prostu dla siebie, to właśnie w amazon.de czytnik ten przeceniony o 20 euro we wszystkich modelach (z modułem 3G, wersja tylko z wifi) i wariantach (z reklamami i bez reklam.

wtorek, 06 grudnia 2016
poniedziałek, 05 grudnia 2016

Już wkrótce na chiński rynek może trafić smartfon Hisense A2 z dwoma ekranami: jednym - AMOLED i drugim - E Ink. Nie jest to pierwsze tego typu urządzenie. Przed dwoma lata na rynek trafił dwuekranowy smartfon Yotaphone 2.

niedziela, 04 grudnia 2016

Wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 5.8.7 na czytnikach Amazonu: Kindle Papewhite 2 i 3, Kindle Voyage, Kindle Oasis, Kindle 7 i 8 generacji pojawiła się kolejna czcionka - Ember Bold.

O autorze