Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS

eczytanie

czwartek, 28 września 2017

Po pięciu latach i 300 wpisach, czas na zmiany. Postanowiłem zmienić platformę blogową na blogspot.com (blogger). Następnych wpisów oczekujcie na:

eczytanie-eksiazki.blogspot.com.

Eczytanie zmienia platformę blogową

niedziela, 29 stycznia 2017

Przyszedł czas na spóźnione nieco podsumowanie 2016 roku. Nie był to czas rewolucji w sferze technologii, ale miało miejsce co najmniej kilka wartych odnotowania wydarzeń.

Rok 2016 - podsumowanie

niedziela, 20 listopada 2016

Parę tygodni temu zwróciłem uwagę na plakat akcji Czytaj PL na przystanku tramwajowym. Wcześniej coś podobnego wpadało mi w oczy, ale nigdy nie interesowałem się bliżej z prozaicznej przyczyny - nie miałem tableta ani smartfonu.

Czytaj PL - akcja promocji czytelnictwa

niedziela, 31 stycznia 2016

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Te pierwsze czasem muszą ustąpić drugim. Tym enigmatycznym tłumaczeniem próbuje się usprawiedliwić z dłuższego braku aktywności na forum. Postanowiłem zacząć od podsumowania minionego roku.

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Po dłuższej przerwie spowodowanej weekendowymi wyjazdami i brakiem weny, powracam do pracy nad blogiem. W ostatnich  tygodniach pojawiły się oficjalne zapowiedzi nowych czytników firmy Pocketbook: PocketBook Ultra i PocketBook Ink Pad. O ile o pierwszym z wymienionych czytników, już wcześniej pojawiły się nieoficjalne doniesienia, to pojawienie się drugiego jest pewną niespodzianką.

środa, 07 sierpnia 2013

Na okładce Magazynu W Punkt znajdziemy słowa Politykę recenzujemy, ale nie uczestniczymy w niej. Jesteśmy rozpolitykowani i bierni jednocześnie. W pierwszym numerze nie mogło zabraknąć, krótkiego słowa wstępnego, w którym redaktor Jakub Halcewicz-Pleskaczewski nakreślił misję:

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Poczytaj w tramwajuAkcja promowania czytelnictwa w gdańskiej komunikacji miejskiej zakończyła sie takim sukcesem, że rozkradziono większość pozycji. Z czytelnictwem nie może być u nas jeszcze tak źle, skoro nawet książki kradną. Teraz w grodzie nad Motławą przyszła pora na ebooki. W gdańskich tramwajach można za pomocą kodów QR pobrać książkę elektroniczną z serwisu wolnelektury.pl. Ciekaw jestem wyników akcji i tego ile osób skorzysta z tych kodów.

Tagi: eczytanie
19:10, czynownik , eczytanie
Link Komentarze (1) »
środa, 09 stycznia 2013

Jadąc dziś tramwajem postanowiłem policzyć ludzi, którzy czytają w tramwaju. W sumie naliczyłem naliczyłem 5 osób czytających , 3-4 dłubiące coś w telefonie, na 43 pasażerów ogółem. Poziom czytelnictwa w owym tramwaju wyniósł nieco ponad 11,62 %. 100 % czytających czytało z wiązek kart celulozowych zwanych książkami. Wobec powyższego poziom eczytelnictwa wyniósł 0%. Zima nie sprzyja czytnikom. Sam wyłączyłem się z grupy badanej.

Tagi: eczytanie
18:39, czynownik , eczytanie
Link Komentarze (3) »
O autorze