Kategorie: Wszystkie | akcesoria | czytniki | eczytanie | porady | rynek ebooków
RSS

akcesoria

poniedziałek, 01 maja 2017

Pamiętam z dzieciństwa, ile frajdy miałem z walenia paluchami w klawiaturę, kiedy tato przynosił z pracy maszynę do pisania. Kiedyś obiekt pożądania ludzi żyjących ze słowa pisanego, reglamentowane dobro, dziś maszyna do pisania to już raczej produkt kolekcjonerski dla koneserów, wycofany z powszechnego użycia. Tymczasem ktoś wpadł na pomysł, by papier zastąpić… ekranem E Ink i tak powstała maszyna do pisania Freewrite.

Maszyna do pisania kiedyś na papierze dziś na e-papierze

sobota, 18 lutego 2017

Ostatnio pisałem o chińskim smartfonie z e-ink Hisense A2. Wygląda na to, że z E Ink zaprzyjaźni się lider rynku "sprytnych telefonów" - Samsung. Tym razem nie chodzi jednak o urządzenie z dwoma ekranami.

Samsung opatentowałw  Korei akcesorium z ekranem e-ink

niedziela, 22 stycznia 2017

Ostatnio po długiej pracy przy monitorze zaczęły zaczęły mnie piec oczy. Gapienie się w ekran LCD przypomina trochę patrzenie w migającą z dużą częstotliwością żarówkę i nie może pozostać bez konsekwencji dla wzroku. Gdyby tak przenieść ekrany mieć możliwość znane z czytników ebooków ekrany E Ink do monitora?

Dasung Paperlike - monitor z ekranem E Ink

niedziela, 20 stycznia 2013

Okładka to podstawowe akcesorium czytnika ebooków., choć teoretycznie można się bez niego obejść pełni ważną rolę. Zabezpiecza czytnik przed brudem, amortyzuje nieco ewentualne wstrząsy i uderzenia, ułatwia również trzymanie czytnika.

Etui Bluecosto i jego ofiara Kindle z zabrudzonymi pleckami

O autorze