Wpisy z tagiem: czytnik ebooków

czwartek, 18 maja 2017

Każdy porządny serial powinien się rozpoczynać streszczenie poprzedniego odcinka, a więc w poprzednim odcinku…

InkBOOK Classic 2 - pęknięcie na obudowie czytnika. Obsługa klienta

wtorek, 09 maja 2017

Jeszcze przed długim weekendem złożyłem zamówiłem sobie czytnik InkBOOK Classic 2 w jednym ze sklepów internetowych.  Zamówienie odebrałem w paczkomacie. Spodziewałem się różnych wad: niedopracowanego softu, niezbyt pewnie zamontowanych przycisków, chimerycznie działającego dotyku, będąc gotów przyjąć te niedoróbki z dobrodziejstwem inwentarza, przyjmując po prostu, że „ten typ tak ma”. Nie byłem przygotowany na taką niespodziankę...

wtorek, 17 listopada 2015

Nieraz pojawia się pytanie: który czytnik jest najlepszy?. I jest na nie jedna logiczna odpowiedź...

Czytnik moich marzeń. A jaki jest wasz?

poniedziałek, 05 stycznia 2015

Kobo Glo - pierwszy czytnik kanadyjskiego koncernu z podświetleniem trafił na rynek we wrześniu 2012 r. tuż przed premierą pierwszej wersji Kindle Paperwhite. Mimo upływu dwóch lat, wprowadzenie na rynek przez Kobo kolejnych modeli - Kobo Aura HD, Kobo Aura czy Kobo H20, pierwszy czytnik Kobo z podświetleniem ciągle pozostaje w sprzedaży, a wersja oprogramowania, na której testowałem czytnik pochodzi z 3 grudnia 2014 r.

Kobo Glo - czytnik z podświetleniem kanadyjskiego producenta

wtorek, 02 września 2014

Za parę dni upłynął dwa lata, jak dokonałem pierwszej zmiany czytnika. Ten artykuł zacząłem pisać w grudniu 2012 r., a skończyłem dopiero dzisiaj.

poniedziałek, 11 listopada 2013

Cybook Odyssey HD FrontlightCybook Odyssey HD Frontlight zajał trzecie miejsce wśród najczęściej kupowanych czytników na allegro w październiku, ustępując jedynie Kindle Classic i Kindle Paperwhite. Sprzedanych zostało 440 egzemplarzy (podaje za eczytniki24.pl). Cybook Odyssey HD Frontlight pojawił się na w ostatnim kwartale 2012 r. Sprzedawane na allegro.pl czytniki  są zintegrowane ze sklepem niemieckiej eksięgarni Thalia, znanej wcześniej z nie cieszącego się wielkim uznaniem czytnika Oyo. Jego miejsce w ofercie Thalii zajęły na pewien czas Cybook Odyssey oraz Cybook Odyssey HD Frontlight. W lutym w wyniku porozumienia niemieckich eksiegarń z koncernem Deutsche Telecom na rynek trafił czytnik Tolino Shine z wyższą rozdzielczością i wbudowanym podświetleniem.

sobota, 19 października 2013

Zarówno polski rynek czytników jak i ebooków nie doczekał się rzetelnych badań sondażowych. Mgliste pojęcie o najpopularniejszych czytnikach możemy czerpać z mniej lub bardziej ze statystyk serwisów z sektora e-commerce.

niedziela, 30 czerwca 2013
Mineły już ponad trzy miesiące od ukazania się na rynku niemieckim czytnika ebooków - Tolino. Jest to wspólne przedsięwzięcie niemieckich wydawców takich jak: Thalia, Hugendubel Club Bertelsmann, Weltbild oraz Deutsche Telecom.
niedziela, 21 kwietnia 2013
Kobo Aura HD - czytnik z najwyższą rozdzielczością

Kanadyjski potentat na rynku ebooków wprowadził do sprzedaży nowy czytnik – Kobo Aura. Urządzenie zwraca uwagę przede wszystkim dwoma cechami: 6,8-calową przekątną ekranu (w odróżnieniu od dominującego na rynku standardu 6 cali) oraz wysoką rozdzielczością 1440×1080 pikseli.

czwartek, 24 stycznia 2013

Kindle Paperwhite z wysyłką do PolskiPo miesiącach posuchy, kiedy Amazon nie wysyłał do polski żadnego czytnika poza Kindle Classic, a nawet bywały dni, kiedy i tego nie wysyłał, do sprzedaży w wersji międzynarodowej z wysyłką do Polski trafił wreszcie Kindle Paperwhite.

niedziela, 26 sierpnia 2012

Czytniki ebooków Pocketbook w VirtualoW ostatnim czasie w ofercie Virtualo.pl zagościły Pocketbooki, w tym: najnowszy model Pocketbook 622 Touch z ekranem eInk Pearl i nieco starszy model Pocketbook 611 z ekranem eInk Vizplex. Oba są wyposażone w dotykowy ekran, moduł wifi, przeglądarkę internetową oraz słowniki, obsługę wielu formatów (PDF (ADOBE DRM), EPUB (ADOBE DRM), PDF, EPUB, FB2, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, DOCX, TCR, FB2.ZIP, JPEG, BMP , PNG, TIFF). Warto również wspomnieć, że Pocketbook 912 poszerzył ofertę czytników 9,7-calowych eksięgarni Virtualo.

Pocketbook 611 z ceną 499 zł (z dostawą) stał się najtańszym czytnikiem ebooków dostępnym w ofercie Virtualo.pl. Dodatkowo nabywca otrzymuje jednorazowy 25-procentowy rabat na zakup ebooków i audiobooków.

W czytnikowej ofercie Virtualo nie maj już 6-calowego Onyxa. Jeszcze na wiosnę pojawiały się zapowiedzi o integracji czytnika Onyx Boox ze sklepem Virtualo. Czyżby plany te odstawiono do lamusa?

poniedziałek, 30 lipca 2012
Iriver Story HD to jedno z ciekawszych urządzeń, jakie pojawiły się w zeszłym roku na rynku.
 
1 , 2
O autorze