Wpisy z tagiem: drm

wtorek, 07 marca 2017

Przedstawiciel firmy Arta Tech na paryskich salonach dumnie prezentował najmłodsze dziecko swojej firmy - czytniki InkBOOK Prime i InkBOOK Classic 2.

sobota, 11 lutego 2017

Stało się to o czym pisałem miesiąc temu. Amazon wypuścił wersję 1.19.2 Kindle for PC, w której pojawił się nowy format nowy format KFX i nowy DRM, którego nie można zdjąć z pomocą popularnej wtyczki do programu Calibre.

Komunikat w Calibre Viewer pojawiający sie przy próbie otwarcia ebooka zabezpieczonego DRM

czwartek, 12 stycznia 2017

Już wkrótce ściągnięcie DRM z ebooków z zakupionych w Amazon może być trudniejsze niż do tej pory. Pod koniec lutego czeka nas aktualizacja aplikacji Kindle for PC.

Program Kindle for PC - ustawienia tekstu

sobota, 01 lutego 2014

Z ADE 3.0 Adobe wprowadza mocniejszy DRM

Choć zabezpieczenia DRM (Digital Right Management) z głównego nurtu polskiego rynku książki elektronicznej zostały wyparte przez znak wodny wiosną 2012 r., to jednak warto wspomnieć, że w niektórych segmentach zachowały dość mocną pozycję. Mam na myśli przede wszystkim literaturę prawniczą. DRM w wydaniu firmy Adobe jest powszechnie stosowany w eksięgarniach w Europie Zachodniej.

piątek, 25 października 2013
Nie milknie temat stawki VAT na ebooki. Gwoli przypomnienia - obecnie są one opodatkowane podstawową stawką 23 %VAT jako usługa, a nie korzystają z preferencyjnej stawki 5 % jak książki. Podobna sytuacja jest w całej Unii Europejskiej, jedynie Francja i Luksemburg wprowadziły zaczęły ebooki traktować pod względem podatkowym na równi z książką tradycyjną.
niedziela, 13 października 2013

Parę dni temu otrzymałem mejla od firmy Adobe z informacją o włamaniu na serwery i konieczności zmiany hasła. Co ciekawe, teraz nie jestem tej wiadomości w stanie odszukać, wygląda jakby zniknęła w tajemniczy sposób z mojego konta mejlowego.

niedziela, 09 grudnia 2012
nie jest to jubileusz bloga, a krótka refleksja na temat zmian jakie zaszły w moim postrzeganiu czytników ebooków.
sobota, 14 lipca 2012
Polski rynek książki wyrażnie przyspieszył. Eksięgarnie zgodnym głosem przyznają, że sprzedaż rośnie ebooków rośnie. Dochodzą też do nieszczególnie odkrywczych wniosków, że ebooki najlepiej sprzedają się gdy są drogie.
niedziela, 15 kwietnia 2012

Pierwszy kwartał tego roku powitał nas rewolucyjnymi zmianami na rynku ebooków przez zastąpienie uciążliwych zabezpieczeń Adobe DRM, znakiem wodnym. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczy urządzeń, które nie obsługują Adobe DRM zabezpieczeń jak np. czytnik Kindle.

W ostatnim czasie dokonuje się kolejna zmiana na polskim rynku książki elektronicznej. Do niedawna, by zakupić ten sam ebook w różnych formatach, za każdy plik trzeba było płacić osobno.  Dwa tygodnie temu pisałem, o tym, że księgarnia Nexto zaoferowała zarejestrowanym klientom zakup ebooka w różnych formatach w jednej cenie.

Na podobny krok zdecydowało się również Virtualo, które z okazji rozpoczynającego się 16 kwietnia br. Światowego Tygodnia Książki, ma wprowadzić możliwość zakupu ebooka we wszystkich dostępnych w ofercie formatach w jednej cenie.

Już dzisiaj użytkownicy, którzy kupili wcześniej ebooki w Virtualo mogą ze swojego konta pobrać dodaktowe formaty wcześniej zakupionych pozycji, np.: jeśli kupili ebook "Kapuściński non-fiction" w formacie mobi, to teraz mogą pobrać również format epub i pdf (zabezpieczony DRM).

Warto zaznaczyć, że pionierem odejścia od DRM i wprowadzanie zasady wielu formatów w jednej cenie była na polskim rynku księgarnia Ebookpoint, należąca do wydawnictwa Helion.

sobota, 31 marca 2012
Kolejna księgarnia ebooków poszła po rozum do głowy i wprowadziła do swojejej oferty ebooki bez DRM.
poniedziałek, 26 marca 2012
Platforma, której przedstawiciel przed paroma miesiącami miał bronić DRM i lekceważąco traktować użytkowników czytników ebooków dokonała niespodziewanej wolty.
niedziela, 18 marca 2012
o wysypie ebooków w formacie mobi zabezpieczonych watermarkiem...
O autorze