Wpisy z tagiem: E ink

niedziela, 20 sierpnia 2017

Już we wrześniu na rynek ma trafić kolejny model Yotaphone 3 – kolejna edycja rosyjskiego smartfon z ekranem E Ink. Tym razem urządzenie rosyjskiej firmy Yotaphone Devices.

Smartfon Yotaphone 3 wyposazony jest w dodatkowy ekran E Ink

czwartek, 15 czerwca 2017

Elastyczne ekrany to temat, który do nowych nie należy i powraca co jakiś czas. Parę lat temu przykładem zastosowania elastycznego ekranu LG Electronic Paper Dipslay był rosyjski czytnik Wexler Flex One. Urządzenie, choć wyginało się smiało jednak kariery wielkiej nie zrobiło. Do koncepcji elastycznego ekranu powraca firma E Ink, która na branżowej imprezie SID Display Week, zaprezentowała pewien ciekawy prototyp.

Czy doczekamy się ekranu E Ink, który będzie się zginał jak Pani na zdjęciu

poniedziałek, 01 maja 2017

Pamiętam z dzieciństwa, ile frajdy miałem z walenia paluchami w klawiaturę, kiedy tato przynosił z pracy maszynę do pisania. Kiedyś obiekt pożądania ludzi żyjących ze słowa pisanego, reglamentowane dobro, dziś maszyna do pisania to już raczej produkt kolekcjonerski dla koneserów, wycofany z powszechnego użycia. Tymczasem ktoś wpadł na pomysł, by papier zastąpić… ekranem E Ink i tak powstała maszyna do pisania Freewrite.

Maszyna do pisania kiedyś na papierze dziś na e-papierze

czwartek, 27 kwietnia 2017

Rozlany obraz, widok poprzedniej strony na części ekranu, czy poziome i pionowe czarno-białe paski - to główne objawy uszkodzenia ekranu w czytniku. Dlaczego się tak dzieje, jak temu zapobiec i co robić, kiedy ekran w czytniku uległ uszkodzeniu - o tym będzie w dzisiejszym wpisie.

wtorek, 14 lutego 2017

Na początku grudnia 2016 r. pisałem o możliwej premierze nowego dwuekranowego smartfona Hisense A2. Doniesienie to okazało się prawdziwe i urządzenie trafiło na chiński rynek.

Dwuekranowy smartfon z E Ink Hisense A2 wchodzi na rynek chiński

środa, 21 grudnia 2016

E Ink Holding to największy producent ekranów do czytników ebooków, które lata boomu mają już za sobą. Firma poszukuje alternatywnych zastosowań dla pasywnych ekranów, jak cenowe etykiety, znaczki do walizek, tablice ogłoszeniowe i informacyjne. Kilka dni temu E Ink uruchomił sklep z epapierowymi ekranami.

E Ink otwiera sklep ze ekranami

poniedziałek, 05 grudnia 2016

Już wkrótce na chiński rynek może trafić smartfon Hisense A2 z dwoma ekranami: jednym - AMOLED i drugim - E Ink. Nie jest to pierwsze tego typu urządzenie. Przed dwoma lata na rynek trafił dwuekranowy smartfon Yotaphone 2.

sobota, 07 września 2013

E Ink Carta - nowa generacja ekranów E Ink oferująca większy kontrast

Jedną z wad epapieru jest większe "zapotrzebowanie" na światło niż zwykły papier książkowy. O ile eInk świetnie wypada w pełnym słońcu, to w warunkach słabszego oświetlenia - książka wydana 15 lat temu, nokautuje pod względem kontrastu ekran E Ink Pearl w Kindle Classic. Sposobem na wydobycie lepszego kontrastu z ekranu E Ink Pearl jest ledowe podświetlenie. Nowa technologia E Ink Carta wykorzystana po raz pierwszy w Kindla Paperwhite być może pozwoli epapierowi doścignąć papier nawet bez ledowego wspomagania...

niedziela, 16 grudnia 2012
niedziela, 11 listopada 2012
O autorze