Wpisy z tagiem: eink

sobota, 07 września 2013

E Ink Carta - nowa generacja ekranów E Ink oferująca większy kontrast

Jedną z wad epapieru jest większe "zapotrzebowanie" na światło niż zwykły papier książkowy. O ile eInk świetnie wypada w pełnym słońcu, to w warunkach słabszego oświetlenia - książka wydana 15 lat temu, nokautuje pod względem kontrastu ekran E Ink Pearl w Kindle Classic. Sposobem na wydobycie lepszego kontrastu z ekranu E Ink Pearl jest ledowe podświetlenie. Nowa technologia E Ink Carta wykorzystana po raz pierwszy w Kindla Paperwhite być może pozwoli epapierowi doścignąć papier nawet bez ledowego wspomagania...

niedziela, 16 czerwca 2013
Chiński producent czytników Onyx na targach Computex w Tajpei zaprezentował trzy urządzenia z ekranem eInk. Jednym z nich jest smartfon, a dwa pozostałe to... właśnie, czy to jeszcze czytniki ebooków czy tablety z ekranem eInk. Onyx nazywa je ciągle czytnikami.
niedziela, 16 grudnia 2012
niedziela, 11 listopada 2012
wtorek, 07 sierpnia 2012
Eink przymierza się pożarcia Sipix... a Ruch S.A. połyka Nexto.pl
wtorek, 10 lipca 2012

Onyx Boox x61E czytnik ebookówNexto mile zaskoczyło promocją czytnika Onyx Boox X61E oferując, go w cenie 399 zł wraz z dostawą. Klient otrzymuje dodatkowo bon rabatowy wartości 30 zł.

Czytnik posiada wbudowany słownik, opcję czytania na głos w języku polskim (Ivona), obsługuje wiele formatów: : EPUB (z i bez DRM firmy Adobe), PDF (z "reflow"), RTF, DOC, TXT, HTML, MOBI , PRC, DjVu, CHM, PDB, FB2, ZIP, JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF, MP3.

I na końcu - rzecz najważniejsza: ekran  6'' E Ink? New Vizplex EPD, obsługujący 16 odcieni szarości, więc dla pesymistów - nie jest to niestety ekran eInk Pearl, dla optymistów - wow (czytaj: łał), Vizplex nowszej generacji. Czytnik nie posiada dotykowego ekranu, wifi i tym podobnych fanaberii zbędnych przy czytaniu.

W tej chwili jest to najtańszy (znany mi) czytnik ebooków ekranem eInk, z menu w języku polskim, obsługujący natywnie epub i mobi. Jest w moim przekonaniu w tej cenie ciekawą propozycją dla osób, które pragną zacząć intensywniej obsować z książką elektroniczną.

czwartek, 05 lipca 2012
czwartek, 03 maja 2012
niedziela, 29 kwietnia 2012
niedziela, 22 kwietnia 2012
W kwietniu pojawił się polskim rynku kolejny czytnik ukraińskiego producenta czytników marki Pocketbook. Warto się przyjrzeć bliżej temu urządzeniu.
sobota, 24 marca 2012
Czy czeka nas wkrótce kolejna rewolucja w świecie eczytania. Czy za kilka lat współczesne Kindle i inne czytniki z eInk powędrują do lamusa?
sobota, 17 marca 2012
Postanowiłem pójść do Empiku oraz pomacać oczami i rękami jego flagowy e-czytnik. Oczyma wyobraźni widzę już watahę oburzonych einkowców, chcących mnie ukamieniowiać, za to, że śmię nazwać tą świecącą kolorami deseczkę E-CZYTNIKIEM
 
1 , 2
O autorze