Wpisy z tagiem: Pocketbook

niedziela, 14 maja 2017

Ostatnio zalewa nas fala wodoodpornych czytników. Nie dawno pisałem o spodziewanej premierze wodoodpornego Kindle Paperwhite 4, o wodoodpornym Kobo H2O edition 2. W maju ma trafić na rynek wodoodporny czytnik firmy PocketBook.

Wodoodporny PocketBook Aqua 2 pojawi się na Warszawskich Targach Książki

niedziela, 27 listopada 2016

Firma PocketBook zdecydowała się na odświeżenie dotykowego modelu bez podświetlenia. Do sprzedaży trafił właśnie czytnik PocketBook Basic Touch 2. Jeśli chodzi o wygląd i kształt obudowy, trudno dopatrzeć się zmian w porównaniu z poprzednim modelem.

niedziela, 04 września 2016

Firma PocketBook po pewnym okresie przestoju w zakresie premier czytników ponownie się uaktywniła. Po ośmiocalowym Inkpadzie 2 przyszła kolej na premierę podstawowego sześciocalowego czytnika z wbudowanym podświetleniem. Jest nim PocketBook Touch HD.

niedziela, 21 sierpnia 2016

Po wielu miesiącach posuchy firma PocketBook wreszcie wprowadziła na rynek nowe urządzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że producent nie wprowadził nowej wersji urządzenia z najpopularniejszego segmentu "6 cali" lecz wprowadził odświezony ośmiocalowy czytnik PocketBook Inkpad 2.

PocketBook Inkpad 2 - czytnik o przekątnej ekranu 8 cali

niedziela, 29 listopada 2015

O ile w poprzednim roku PocketBook wprowadził kilka urządzeń, to w tym roku firma poza zmianą ekranu w swoim flagowym czytniku na E Ink Carta i wprowadzeniem dwóch nie zwalających z krzesła urządzeń na rynku rosyjskim, nie zdziałała zbyt wiele. Na rynku niemieckim dotychczasowi partnerzu PocketBooka Osiander i Meyersche zasilili obóz Tolino.

PocketBook Cloud - infografika przedstawiająca schemat PocketBook Digital Źródło: PocketBook Int.

niedziela, 08 listopada 2015

O ile o segmencie czytników o przekątnej 8 cali, można powiedzieć, że jest niszą, to o ekranach o przekątnej 13,3 cala można powiedzieć, że pozostają niszą w niszy w niszy.Urządzenia o takich gabarytach dostępne na rynku możemy policzyć na palcach jednej ręki... a właściwie na jednym palcu.

środa, 28 października 2015

Wśród prezentowanych na Targach czytników przez firmę PocketBook znalazł się czytnik PocketBook Sense, który właśnie ze sporym opóźnieniem zaliczył premierę na polskim rynku. Warto krótko przyjrzeć się temu urządzeniu, które wzornictwem odbiega od czytników PocketBook Touch Lux.

wtorek, 27 października 2015

W niedzielę zakończyły się XIX Międzynarodowe Targi Książki. Po raz drugi impreza została odbyła się w położonych w malowniczym otoczeniu kominów elektrociepłowni, w książycowo-postindustrialnym krajobrazie halach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków.

niedziela, 19 kwietnia 2015

W mijającym tygodniu do sprzedaży trafił czytnik PocketBook Touch Lux 3. Najważniejszą modyfikacją w stosunku do poprzedniego modelu jest ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli (212 ppi), oferujący lepszy kontrast i wyższy współczynnik odbicia światła. Po raz pierwszy został on zastosowany w Kindle Paperwhite 2 w 2013 r. Firma PocketBook już w zeszłym roku zastosowała ten ekran w swoim czytniku PocketBook Ultra, który jednak nie spotkał się z życzliwym przyjęciem, ze względu na braki w oprogramowaniu, niepraktyczny aparat.

PocketBook Touch Lux 3 z ekranem E Ink Carta

niedziela, 08 lutego 2015

PocketBook Ultra trafił do sprzedaży w lecie 2014 r. Czytnik zasługuje na uwagę z kilku względów. Po pierwsze jest jedynym, który posiada wbudowany aparat i umożliwia skanowanie OCR. Po drugie - stanowi odejście od dotychczasowej linii wzornictwa czytników PocketBook zarówno pod względem obudowy jak oprogramowania. Po czwarte urządzenie jest wyposażone w ekran E Ink Carta. Wbrew nadziejom, aparat nie okazał się wymarzonym narzędziem do skanowania. Przyciski z tyłu też budzą mieszane uczucia. Ostatnio ukazała się nowa wersja oprogramowania (5.5) do PocketBook 650 Ultra.

wtorek, 28 października 2014

W sobotę wybrałem się na Targi Książki w Krakowie, w poszukiwaniu ebookowych i czytnikowych akcentów. Byłem też ciekaw, jak zaprezentuje się nowa hala.

niedziela, 24 sierpnia 2014

PocketBook CAD Reader z ekranem 13,3 cala E Ink Mobius

Pod koniec 2013 r. firma PocketBook zaprezentowała PocketBook CAD Reader - urządzenie dedykowane branży budowlanej, wyposażone w potężny ekran o przekątnej 13,3 cala w technologii E Ink Fina.

 
1 , 2 , 3
O autorze