Wpisy z tagiem: Onyx Boox x61E

sobota, 15 września 2012
Przed kilkoma dniami na półkach Empiku pojawił się czytnik Trekstor Pyrus.
wtorek, 10 lipca 2012

Onyx Boox x61E czytnik ebookówNexto mile zaskoczyło promocją czytnika Onyx Boox X61E oferując, go w cenie 399 zł wraz z dostawą. Klient otrzymuje dodatkowo bon rabatowy wartości 30 zł.

Czytnik posiada wbudowany słownik, opcję czytania na głos w języku polskim (Ivona), obsługuje wiele formatów: : EPUB (z i bez DRM firmy Adobe), PDF (z "reflow"), RTF, DOC, TXT, HTML, MOBI , PRC, DjVu, CHM, PDB, FB2, ZIP, JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF, MP3.

I na końcu - rzecz najważniejsza: ekran  6'' E Ink? New Vizplex EPD, obsługujący 16 odcieni szarości, więc dla pesymistów - nie jest to niestety ekran eInk Pearl, dla optymistów - wow (czytaj: łał), Vizplex nowszej generacji. Czytnik nie posiada dotykowego ekranu, wifi i tym podobnych fanaberii zbędnych przy czytaniu.

W tej chwili jest to najtańszy (znany mi) czytnik ebooków ekranem eInk, z menu w języku polskim, obsługujący natywnie epub i mobi. Jest w moim przekonaniu w tej cenie ciekawą propozycją dla osób, które pragną zacząć intensywniej obsować z książką elektroniczną.

O autorze