Wpisy z tagiem: eczytanie

piątek, 27 września 2013

Wolność wiodąca lud na barykady

Jak Zjednoczona Europa długa i szeroka, tak w niej są tylko dwa kraje - Francja i Luksemburg, które zlekceważyły wspólnotowe prawo i zaczęły traktować ebook jak książkę, a nie usługę. Dzięki temu we Francji VAT na ebooki wynosi 5,5%, a w Luksemburgu tylko 3%. Nie dziwi szczególnie fakt, że europejski oddział Amazonu jest zarejestrowany w Luksemburgu.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Poczytaj w tramwajuAkcja promowania czytelnictwa w gdańskiej komunikacji miejskiej zakończyła sie takim sukcesem, że rozkradziono większość pozycji. Z czytelnictwem nie może być u nas jeszcze tak źle, skoro nawet książki kradną. Teraz w grodzie nad Motławą przyszła pora na ebooki. W gdańskich tramwajach można za pomocą kodów QR pobrać książkę elektroniczną z serwisu wolnelektury.pl. Ciekaw jestem wyników akcji i tego ile osób skorzysta z tych kodów.

Tagi: eczytanie
19:10, czynownik , eczytanie
Link Komentarze (1) »
środa, 09 stycznia 2013

Jadąc dziś tramwajem postanowiłem policzyć ludzi, którzy czytają w tramwaju. W sumie naliczyłem naliczyłem 5 osób czytających , 3-4 dłubiące coś w telefonie, na 43 pasażerów ogółem. Poziom czytelnictwa w owym tramwaju wyniósł nieco ponad 11,62 %. 100 % czytających czytało z wiązek kart celulozowych zwanych książkami. Wobec powyższego poziom eczytelnictwa wyniósł 0%. Zima nie sprzyja czytnikom. Sam wyłączyłem się z grupy badanej.

Tagi: eczytanie
18:39, czynownik , eczytanie
Link Komentarze (3) »
niedziela, 09 grudnia 2012
nie jest to jubileusz bloga, a krótka refleksja na temat zmian jakie zaszły w moim postrzeganiu czytników ebooków.
O autorze