Wpisy z tagiem: E Ink Carta

wtorek, 22 sierpnia 2017

W kwietniu pisałem o dość nietypowym czytniku GVIDO, który miał wejść na rynek jeszcze latem tego roku. Niestety premiera tego dwuekranowego urządzenia opóźni się.

Czytnik GVIDO składa się z dwóch połączony zawiasem ekranów

wtorek, 11 lipca 2017

E-papier znajduje szereg zastosowań: od etykiet na półki sklepowe po tablice ogłoszeniowe. Pojawiają się też próby zaprzęgnięcia ekranów E Ink do roli szkicownika. Przykładem jest reMarkable – reklamowany jako „papierowy” tablet.

Tablet reMarkable - połączenie szkicownik, czytnika ebooków i notatnika

niedziela, 02 lipca 2017

 Po reklamacyjnych perypetiach udało mi się nabyć czytnik InkBOOK Classic 2 z całą obudową. Dokonując zakupu kierowałem się  pragnieniem doświadczenia na własnej skórze blasków i cieni czytnika z Androidem. Jest to obecnie najtańszy czytnik, na którym zadziała usługa abonamentowa Legimi. Dlaczego tę recenzję nazywam „niezależną”? Bo za czytnik zapłaciłem z własnej krwawicy i przed opublikowaniem recenzji solidnie go "oczytałem".

InkBOOK Classic 2 - front pudełka czytnika

wtorek, 27 września 2016

W pierwszej połowie września Kobo wprowadziło na rynek nowe urządzenie z dużym ekranem - czytnik Kobo Aura One

Kobo Aura One - duży i wodoodporny

czwartek, 29 października 2015

Mało kto pamięta, ale pierwszym w miarę udanym czytnikiem z podświetleniem (pomijając kompletnie nieudane podejście Sony), był czytnik amerykańskiej firmy Barnes and Noble - Nook Simple Touch with Glowlight. Firma przegrała rywalizację z Amazonem o rynek publikacji elektronicznych i zwinęła swój europejski desant.

Nook Glowlight Plus - nowy wododporny czytnik z ekranem 300 ppi

niedziela, 11 października 2015

Już w sierpniu wkrótce po zakończeniu współpracy z firmą Onyx, Artatech zapowiadał wprowadzenie na rynek dwóch czytników pod marką InkBoook: jednego podstawowego, drugiego w wersji "dla bardziej wymagających użytkowników". Oba czytniki pojawiły się w sprzedaży w piątek.

sobota, 27 czerwca 2015

O nietypowej porze, bo premiera nowego Kindle miała miejsce tuż po wakacjach, pojawił się "jeszcze bardziej nowy" (to moje określenie) Kindle Paperwhite. Amazon dość beztrosko podchodzi do nazewnictwa swoich kolejnych modeli. Dlatego warto zwrócić uwagę na różnice między dwoma ostatnimi modelami Kindle Paperwhite, szczególnie na te zewnętrzne.

niedziela, 31 maja 2015

W ostatnich dniach do sprzedaży trafił kolejny czytnik z ekranem E Ink Carta. Dla tych, którzy czytali poprzedni wpis o nowej wersji czytnika Icarus Illumina z ekranem E Ink Carta, Inkbook pewnie wyda się dziwnie znajomy. Z zewnętrznych różnic to zwraca uwagę kolor i podpis pod ekranem. Reszta jeśli chodzi o ekran, podzespoły, wydaje się taka sama. Inkbook podobnie jak Icarus nie posiada obsługi dźwięku.

czwartek, 07 maja 2015

Po PocketBook Touch Lux 3 przyszła pora na premierę kolejnego czytnika z ekranem E Ink Carta. Tym razem jest to odświeżona wersja holenderskiego czytnika Icarus Illumina. Podobnie jak poprzedni z ekranem E Ink Pearl urządzenie działa w oparciu o Androida 4.2. Poza ekranem jest jeszcze jedna różnica - czytnik ma 8 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy poprzednia wersja miała tylko 4 GB.

Icarus Illumina z ekranem E Ink Carta

niedziela, 19 kwietnia 2015

W mijającym tygodniu do sprzedaży trafił czytnik PocketBook Touch Lux 3. Najważniejszą modyfikacją w stosunku do poprzedniego modelu jest ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli (212 ppi), oferujący lepszy kontrast i wyższy współczynnik odbicia światła. Po raz pierwszy został on zastosowany w Kindle Paperwhite 2 w 2013 r. Firma PocketBook już w zeszłym roku zastosowała ten ekran w swoim czytniku PocketBook Ultra, który jednak nie spotkał się z życzliwym przyjęciem, ze względu na braki w oprogramowaniu, niepraktyczny aparat.

PocketBook Touch Lux 3 z ekranem E Ink Carta

czwartek, 09 kwietnia 2015

W jesienią minionego roku Amazon wprowadził na rynek swój sześciocalowy czytnik Kindle Voyage, który cechował się ekranem E Ink Carta o najwyższej gęstości siatki pikseli (300 ppi). W ostatnich dniach pojawił się szereg doniesień o  bliskim wprowadzeniu na rynek Kobo Glo HD, który ma być wyposażony w ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1448×1072 (czyli 300 ppi) z podświetleniem.

Kobo Glo HD - zdjęcie produktu

środa, 13 sierpnia 2014

Wreszcie do sprzedaży trafił czytnik zapowiadany wcześniej czytnik PocketBook 650 Ultra. W stosunku do poprzednich modeli firmy PocketBook urządzenie przynosi ze sobą szereg ciekawych modyfikacji.

 
1 , 2
O autorze