Wpisy z tagiem: onyx

sobota, 09 września 2017

Ostatnio przypadkiem natknąłem się w ofercie polskich sklepów internetowych na czytnik pod dość enigmatyczną nazwą C‑TECH LEXIS (EBR‑61).

Czytnik ebooków C-TECH LEXIS z Androidem, podświetleniem ekranu, dwurdzeniowym procesorem

poniedziałek, 03 kwietnia 2017

Chiński producent czytników Onyx, obecny przez pewien czas na polskim rynku za sprawą firmy Arta Tech, poszerzył swoje portfolio wielkoformatowych czytników, wprowadzając do sprzedaży kolejny czytnik z ekranem o przekątnej 13,3 cala.

Czytnik ebooków Onyx Boox Max Carta z ekranem 13,3 cala i Androidem

niedziela, 26 lutego 2017

Firma Onyx do niedawna obecna na polskim rynku za sprawą polskiego dystrybutora Arta Tech, wprowadziła na rynek nowy czytnik ebooków o przekątnej ekranu 9,7 cala - Onyx Boox N96CML . Urządzenia w takim formacie stanowią dość wąską nisze na rynku, dlatego warto przyjrzeć się nowemu czytnikowi firmy Onyx.

sobota, 12 listopada 2016

Po rozwodzie chińskiego producenta ebooków Onyx Boox z polskim dystrybutorem - wrocławską firmą Arta Tech, o tej marce zrobiło się zdecydowanie ciszej na polskim rynku. Co by nie mówić, Onyx pozostawił ślad na polskim rynku czytników, choćby w formie sążnistych wątków użytkowników na forum.eksiazki.org. Warto też pamiętać, że to czytniki Onyx były pierwszymi, na których działała aplikacja Legimi. Ostatnio firma wprowadziła na rynek nowe urządzenie - Onyx Boox Kepler Pro.

niedziela, 08 listopada 2015

O ile o segmencie czytników o przekątnej 8 cali, można powiedzieć, że jest niszą, to o ekranach o przekątnej 13,3 cala można powiedzieć, że pozostają niszą w niszy w niszy.Urządzenia o takich gabarytach dostępne na rynku możemy policzyć na palcach jednej ręki... a właściwie na jednym palcu.

piątek, 07 sierpnia 2015

Na forum.eksiazki.org i stronie artatech.pl ukazało się interesujące oświadczenie pracownika przedstawiciela firmy Arta Tech, które informuje w nim o zaprzestaniu współpracy  z Onyx International. Arta Tech był dystrybutorem czytników Onyx Boox od 6 lat.

czwartek, 04 czerwca 2015

Od paru miesięcy pojawiały się sygnały, że Onyx pracuje nad czytnikiem z ekranem o przekątnej 8 cali. Urządzeń w tym rozmiarze, pozwalającym "ugryźć" komiks czy pdf z tabelami czy wykresami, jest jak na lekarstwo. Na wyróżnienie w tym nielicznym gronie zasługuje PocketBook Inkpad, z którym zapewne będą konkurować czytniki Onyx Boox i86.

Onyx Boox i86 - czytnik dużego formaty

niedziela, 16 listopada 2014

Bez większego rozgłosu ze strony polskiego dystrybutora, trafiła do sprzedaży kolejna odsłona czytnika Onyx Afterglow. Gwoli przypomnienia - poprzednia wersja miała nieco leciwego Androida 2.3, ale pozwalała na instalowanie własnych aplikacji. Onyx Boox Afterglow 2 niesie ze sobą kilka ważnych modyfikacji.

wtorek, 09 września 2014

Nieraz zdarza mi się widzieć zmasakrowane smartfony i tablety z wachlarzem rys na ekranie, świadczących, że urządzenie wypadło właścicielowi. Również mój siermiężny Samsung E200 dorobił się jednej rysy, nie straszne mu były beton krakowskich chodników, uległ spadając z parapetu na podłogę z paneli. Jak upadek z wysokości wpływa na czytniki?

wtorek, 22 lipca 2014

Onyx Boox T68- pierwszy czytnik z Androidem i możliwością instalowania własnych aplikacji przez Google Play, trafił między innymi na rynek niemiecki. W Polsce największym rozczarowaniem związanym z Onyx T68 jest był chyba brak możliwości skorzystania z aplikacji Legimi (We wrześniu 2014 r. Legimi wydało wersję aplikacji działającą na Onyx T68). Inne problemy dostrzegają użytkownicy w Niemczech.

środa, 11 czerwca 2014

Było ostatnio o czytnikach PocketBook, to teraz pora na Onyxa. Obie firmy celują w podobny rynek - Europa Środkową i Wschodnią, nieśmiało zapuszczając się na zachód. Zarówno Onyx jak i PocketBook stawiają na obsługę wielu formatów (min. DJVU i fb2), funkcję TTS (czytania na głos), których na próżno szukać w czytnikach Kindle czy Kobo.

Onyx T68 Lynx - czytnik z Androidem i Google Play

poniedziałek, 31 marca 2014

W poprzednim roku pisałem o ciekawym ruchu chińskiego producenta czytników firmę Onyx, która postawiła na Androida w swoich urządzaniach. Efektem tego była możliwość integracji urządzenia z różnymi platformami. Dzięki temu czytniki Onyxa stały się jedynymi urządzeniami z ekranami eInk na polskim rynku, na których dostępna jest abonamentowa oferta Legimi.com.

 
1 , 2
O autorze