Wpisy z tagiem: czytnik z podświetleniem

środa, 17 września 2014

Po wyjątkowo nieurodzajnym w plotki lecie o nowym Kindle, doczekaliśmy się potoku doniesień, których źródłem są zrzuty ekranów ze stron Amazonu. Według tych doniesień od listopada do sprzedaży ma trafić nowy czytnik Amazonu - Kindle Voyage.

Kindle Voyage - nowy czytnik Amazonu

niedziela, 24 sierpnia 2014

 Kobo Aura H2O - czytnik odporny na wodę i pył

Sezon ogórkowy dopiera powoli końca. Zbliża się wrzesień, który tradycyjnie jest miesiącem czytnikowych żniw. Pojawiły się garść stosunkowo różnej wartości doniesień dotyczących nowego czytnika Kobo Aura H2O.

środa, 13 sierpnia 2014

Wreszcie do sprzedaży trafił czytnik zapowiadany wcześniej czytnik PocketBook 650 Ultra. W stosunku do poprzednich modeli firmy PocketBook urządzenie przynosi ze sobą szereg ciekawych modyfikacji.

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Po dłuższej przerwie spowodowanej weekendowymi wyjazdami i brakiem weny, powracam do pracy nad blogiem. W ostatnich  tygodniach pojawiły się oficjalne zapowiedzi nowych czytników firmy Pocketbook: PocketBook Ultra i PocketBook Ink Pad. O ile o pierwszym z wymienionych czytników, już wcześniej pojawiły się nieoficjalne doniesienia, to pojawienie się drugiego jest pewną niespodzianką.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014

Ledwie w sobotę na rynek trafił czytnik Tolino Vision, twór sojuszu niemieckich czołowych firm z branży księgarskiej z Deutsche Telekom, a już w poniedziałek Amazon odpowiedział, obniżając cenę Kindle Paperwhite 2 ze 129 do 99 euro.

niedziela, 06 kwietnia 2014

Tolino Vision i Tolino Shine - porównanie

Przed rokiem sojusz niemieckich kilku firm z branży wydawniczej (Thalia, Club Bertelsmann, Hugendubel, Weltbild) oraz Deutsche Telecom rzucił rękawice Amazonowi, wprowadzając na rynek Tolino Shine – czytnik ebooków z wbudowanym podświetleniem dotykowym ekranem, o parametrach porównywalnych z Kindle Paperwhite.

poniedziałek, 31 marca 2014

W poprzednim roku pisałem o ciekawym ruchu chińskiego producenta czytników firmę Onyx, która postawiła na Androida w swoich urządzaniach. Efektem tego była możliwość integracji urządzenia z różnymi platformami. Dzięki temu czytniki Onyxa stały się jedynymi urządzeniami z ekranami eInk na polskim rynku, na których dostępna jest abonamentowa oferta Legimi.com.

niedziela, 09 marca 2014

Firma Pocketbook nie ustaje w czytnikowym wyścigu zbrojeń. Ledwie trafił na rynek czytnik Pocketbook Touch Lux 2 i  pojawiła się zapowiedź odpornego na wodę Pocketbook Aqua, światło dzienne ujrzały się pogłoski o kolejnym urządzeniu - Pocketbook Ultra.

poniedziałek, 09 września 2013

Niemal rok temu na półkach Empiku pojawił się czytnik Trekstor Pyrus - pierwszy czytnik niemieckiego producenta z epapierem, który kosztował ok. 300 zł. Dostawcą ekranu nie była firma E Ink Holding, a chiński producent Guangzhou OED Technologies Co., Ltd. Czytnik - jak na budżetowe urządzenie - prezentował się całkiem nieźle. Ekran miał bielszy niż Kindle Classic. Obsługiwał widok okładek - a tak "wyszukanej" funkcjonalności użytkownicy Kindle doczekali się dopiero w Kindle Paperwhite.

sobota, 07 września 2013

E Ink Carta - nowa generacja ekranów E Ink oferująca większy kontrast

Jedną z wad epapieru jest większe "zapotrzebowanie" na światło niż zwykły papier książkowy. O ile eInk świetnie wypada w pełnym słońcu, to w warunkach słabszego oświetlenia - książka wydana 15 lat temu, nokautuje pod względem kontrastu ekran E Ink Pearl w Kindle Classic. Sposobem na wydobycie lepszego kontrastu z ekranu E Ink Pearl jest ledowe podświetlenie. Nowa technologia E Ink Carta wykorzystana po raz pierwszy w Kindla Paperwhite być może pozwoli epapierowi doścignąć papier nawet bez ledowego wspomagania...

wtorek, 03 września 2013
1 , 2 , 3
 
O autorze